Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ernest Koza WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Ernest Koza

Oficjalnie: Ernest Koza nowym zawodnikiem OK Kolejarza Opole

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Powiększyła się lista zawodników zakontraktowanych przez OK Kolejarza Opole. Dwunastym seniorem w kadrze zespołu trenera Mirosława Korbela został Ernest Koza.

24-latek w ostatnim okienku transferowym podpisał kontrakt ze Stalą Rzeszów, ale klub Ireneusza Nawrockiego nie otrzymał licencji na starty w Nice 1.LŻ. Oznaczało to, że kontrakty podpisane przez Stal z zawodnikami uległy unieważnieniu. Koza zmuszony był zatem poszukać sobie nowego klubu. Wybór padł na drugoligowy OK Kolejarz Opole, gdzie wziął już m.in. udział w dwóch treningach punktowanych.

Zobacz także: Świetna frekwencja na sparingu w Rybniku. ROW bez problemów pokonał Kolejarza (relacja)

W zeszłym roku Ernest Koza startował w barwach Arge Speedway Wanda Kraków. Wystąpił w 10 spotkaniach Nice 1.LŻ, w których wykręcił średnią biegową 1,580. Wychowanek Unii Tarnów był liderem swojego zespołu, jednak nie uchronił go przed spadkiem do drugiej ligi.

Zobacz także: Marian Maślanka. Lwim pazurem: Sześć klubów może jechać o awans. Takiej ligi nie było dawno (felieton)

Koza jest dwunastym seniorem w kadrze Kolejarza. Wcześniej kontrakty z klubem podpisali: Ilja Czałow, Mads Hansen, Hubert Łęgowik, Denis Gizatullin, Richard Lawson, Bjarne Pedersen, Oskar Polis, Michał Szczepaniak, Christian Thaysen, Kevin Woelbert i Charles Wright.

Kolejarz zmagania ligowe w nadchodzącym sezonie rozpocznie 31 marca. Pierwszym rywalem opolan będzie Power Duck Iveston PSŻ Poznań.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Zapełnić trybuny i będzie jeszcze lepsze showTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Ernest Koza wywalczy miejsce w podstawowym składzie OK Kolejarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

 • Biały_Wilk Zgłoś
  Zarząd Kolejarza nie wypadł sroce spod ogona. Skoro przez ostatnie lata opolski klub wyrobił sobie markę klubu w pełni wypłacalnego, to należy zakładać, że włodarze Kolejarza wiedzą
  Czytaj całość
  co robią kompletując tak liczną kadrę.To jaki efekt na atmosferę będzie miało zakontraktowanie 12 seniorów, to już inna sprawa.Podzielam opinię Feldkurata Katza i wolałbym wydać pieniądze przeznaczone na 12 kontraktów na 6 petard, ale rynek pisze różne scenariusze i to co jeszcze wczoraj mogło okazać się strzałem w 10, dzisiaj może wyglądać na pieniądze wyglądać na pieniądze wyrzucone w błoto. Wtedy (jako prezesowi klubu) możesz albo liczyć na przebudzenie/dojście do formy zawodnika (vide Ułamek, który tej formy nie znalazł) albo kontraktujesz gościa, który szuka klubu i wydaje się gwarantować odpowiedni poziom.Jeżeli któryś z polskich seniorów będzie wyraźnie odstawał od pozostałych, to być może rozsądnie byłoby go wypożyczyć, ale kto skusi się na gościa, który nie łapie się do składu w 2 lidze?
  • Joker88 Zgłoś
   Dla mnie taki skład na Poznań 9.Koza 10.Gizatulin 11.Pedersen 12.Szczepaniak 13.Woelbert 14.Białk/Krzywosz 15.liszka
   • Feldkurat Katz Zgłoś
    Jeżeli Kolejarz ma znacznie większy budżet od innych drugoligowców (a na to wygląda), to jego zarząd po prostu przepala klubowe pieniądze. Znacznie lepiej byłoby zatrudnić 7-8
    Czytaj całość
    seniorów, w tym ze dwie rakiety typu Morris albo Klindt i do tego mocnego juniora. Suma wydatków byłaby podobna, drużyna silniejsza, a atmosfera wśród zawodników lepsza. No ale tak to wygląda, gdy zawodowy polityk bierze się za zarządzanie. A Kozę uważam za wzmocnienie.
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

    ×
     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL