WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Nowy stadion Orła Łódź

Dziwna decyzja w sprawie nazwy stadionu żużlowego w Łodzi. To strzał w kolano

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Druga Motoarena w polskim żużlu? Łódzcy urzędnicy postanowili, że właśnie tak będzie nazywać się nowy stadion żużlowy w Łodzi. Już teraz nie brakuje głosów, że to strzał w kolano.

Nazwa Moto Arena w Łodzi funkcjonuje już w obiegu. Można ją znaleźć między innymi na oficjalnych plakatach promujących mecz Północ - Południe, który odbędzie się 24 marca. - Niestety, kolejny raz okazuje się, że wystarczy zostać urzędnikiem, żeby od razu mieć wiedzę na każdy temat. Trzeba to jak najszybciej zmienić - komentuje w rozmowie z naszym portalem Witold Skrzydlewski.

- Chyba stać nas na inną nazwę niż ta, która funkcjonuje obecnie w Toruniu. Podejrzewam, że urzędnik, który wymyślił Motoarenę, w ogóle nie wiedział o istnieniu tej toruńskiej. Skojarzenie z Motoareną wśród kibiców żużla jest jednoznaczne. Wszyscy myślą od razu o Toruniu. Nie dziwi mnie to, bo mam dokładnie tak samo - dodaje główny sponsor łódzkiego klubu.

Zobacz także: Ostrovia zaczyna manewry przed startem ligi w... Łodzi

Decyzją łódzkich urzędników zdziwiony jest również Jacek Gajewski, który przez wiele lat był związany z klubem z Torunia. - Motoarena nie jest żadną oryginalną nazwą. Nie na tym polega jednak w tym przypadku największy problem - komentuje były menedżer Get Well Toruń.

Zobacz także: Maślanka typuje Nice 1. LŻ. W finale pojadą Orzeł i ROW. O awansie zdecydują juniorzy

- W Toruniu Motoarena weszła do obiegu trochę przez przypadek. Najpierw było wiele dyskusji, jak powinien nazywać się stadion. Przyjęto roboczą nazwę i ona już później została. Na świecie obiektów o tej nazwie jest sporo. W Polsce skojarzenie jest jednak jednoznaczne i nie dziwię się prezesowi Skrzydlewskiemu. Łódź ma nowy i piękny stadion, który budzi duże zainteresowanie. W związku z tym aż prosi się o to, żeby wybrać nazwę, która będzie się wyróżniać, a nie powodować, że będzie trzeba się zastanawiać, o który stadion chodzi - podsumowuje Gajewski.

ZOBACZ WIDEO Wielki żużel znowu na Stadionie Śląskim!

Czy Moto Arena to dobra nazwa dla stadionu żużlowego w Łodzi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (32):

    Pokaż więcej komentarzy (29)
    PRZEJDŹ NA WP.PL