Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Facundo Albin WP SportoweFakty / Marek Bodusz / Na zdjęciu: Facundo Albin

Facundo Albin nie traci nadziei na dobre występy w Polsce. "W tym sezonie będę dużo lepiej przygotowany"

Michał Czajka
Michał Czajka
Facundo Albin może nie był jakoś niewiarygodnie skuteczny w sezonie 2018 w barwach drużyny z Rawicza, ale swoją ambicją zaskarbił sobie sympatię tamtejszych kibiców. Może to właśnie dlatego został na kolejny rok i zapowiada, że będzie on lepszy.

W poprzednim sezonie Facundo Albin pojechał w siedmiu spotkaniach Stainer Unii Kolejarza Rawicz. Jego wyniki może nie były porywające, ale Argentyńczyk za każdym razem zostawiał serce na torze. Może dlatego pozostał w Rawiczu. - Cieszę się, że nadal jestem w tym klubie - przyznaje zawodnik. - Chcę już na samym początku pokazać, że na to zasłużyłem i w tym roku moim celem jest jeździć w każdym spotkaniu mojej polskiej drużyny - zapowiada. 

Jak się okazuje, argentyński żużlowiec mógł zmienić barwy klubowe, ale nie zdecydował się na taki krok. - Miałem kilka ofert, to miłe, ale chciałem zostać w Rawiczu - tłumaczy. - Podoba mi się atmosfera w tym klubie i bardzo polubiłem tutejszych kibiców. Są naprawdę niesamowici i dzięki ich wsparciu aż chce się tutaj jeździć - mówi. 

Zobacz także: Stainer Unia Kolejarz Rawicz zaplanowała pierwszy sparing. Przeciwnikiem ligowy rywal

W zimie Albin startował również w mistrzostwach Argentyny. - Fajnie było wystartować w swoim kraju, ale nie byłem zadowolony z tego, jak spisywał się mój sprzęt - wspomina żużlowiec. - Chciałem osiągnąć trochę lepsze wyniki, ale nie do końca się to udało - dodaje. 

ZOBACZ WIDEO Kołodziej i Dudek mówią o gigantycznych kosztach zawodników

Przed nowym sezonem zawodnik nie miał wiele czasu na przygotowanie sprzętu, ale zapewnia, że tym razem będzie u niego znacznie lepiej w tej kwestii. - Wszyscy wiedzą, że w zeszłym roku moje motocykle były słabe - nie ma co ukrywać - przyznaje. - Zapewniam, że teraz będzie dużo lepiej, jestem o to spokojny. Tym razem silniki będę miał inaczej przygotowane - zapowiada. 

Zobacz także: Argentyńczyk z Kolejarza w błędnym kole. Nie ma żadnych sponsorów. Zarobione pieniądze przeznacza na sprzęt

Facundo Albin bardzo poważnie podchodzi do startów w Polsce, ale, jak mówi, jego ambicje sięgają również dalej. - Próbowałem poszukać sobie klubu jeszcze w jakiejś innej europejskiej lidze, ale na razie nie udało się - opowiada. - Jeśli jednak coś by się pojawiło, to oczywiście jestem otwarty - kończy.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy uważasz, że Facundo Albin postąpił słusznie zostając w Rawiczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • motogonki Zgłoś
  W zeszłym sezonie widziałem chłopaka dwa razy na torze w Rawiczu i Ostrowie. Widać, że trzyma manetkę gazu na full. Walczy o każdą pozycję i nie odpuszcza po przegranym starcie. Jestem
  Czytaj całość
  pewny, że przy dobrym sprzęcie taki Covati czy Albin zrobiliby więcej dla widowiska niż nie jedne polskie gwiazdy.Styl jazdy i technika pracy ciałem na motocyklu to finezja w ich wykonaniu.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL