Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk RolnickiWP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Patryk Rolnicki.

Złoty interes z Patrykiem Rolnickim. Junior GKM-u może zrobić różnicę w większości meczów

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Wilki Krosno doszły do porozumienia z GKM-em Grudziądz w sprawie Patryka Rolnickiego. To świetny interes dla krośnieńskich działaczy. Wszystko wskazuje na to, że wychowanek Unii Tarnów zaliczy bardzo wiele występów w drugiej lidze.

Przypomnijmy, że Patryk Rolnicki w Krośnie będzie jeździć na zasadach gościa. Wypożyczenie nie wchodziło w tym przypadku w grę, bo zawodnik ma być liderem formacji młodzieżowej MRGARDEN GKM-u w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Nic więc dziwnego, że grudziądzanie będą mieć dla niego priorytet.

Warto jednak zauważyć, że klub z Krosna wcale nie musi odczuć różnicy. Wszystko ze względu na bardzo korzystny terminarz. W sezonie 2019 GKM swoje mecze w rundzie zasadniczej będzie jeździć przede wszystkim w piątki. Aż 10 z 14 planowanych spotkań ekipa Roberta Kempińskiego ma rozegrać właśnie w ten dzień tygodnia. Tymczasem druga liga będzie odbywać się w soboty i niedziele. Kolizji terminów będzie zatem bardzo niewiele. Wystąpią one jedynie w przypadku domowych spotkań z Arge Speedway Wandą KrakówZOOleszcz Polonią Bydgoszcz  i Euro Finance Polonią Piła, a także wyjazdowego meczu z OK Kolejarzem Opole.

Zobacz także: Kulisy transferu Patryka Rolnickiego. Unia nie oddała go, żeby zarobić

To nie oznacza oczywiście, że Rolnicki za każdym razem pojedzie w barwach Wilków Krosno. Ostatnie słowo zawsze będzie należeć do GKM-u. Działacze i sztab szkoleniowy zawsze mogą uznać, że zawodnik ma zostać przed ważnym meczem w Grudziądzu i przygotowywać się do niego razem z zespołem. Wtedy krośnianie będą musieli szukać innych opcji. 

Na ten moment działania Wilków Krosno należy jednak ocenić bardzo pozytywnie. Pozyskanie Patryka Rolnickiego może zrobić różnicę w większości meczów, które odjedzie drużyna Janusza Ślączki w rundzie zasadniczej.

ZOBACZ WIDEO Wielki żużel znowu na Stadionie Śląskim!

Czy Patryk Rolnicki będzie jednym z liderów Wilków Krosno w drugiej lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL