Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Przedpełski WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Paweł Przedpełski

Paweł Przedpełski odżyje we Włókniarzu Częstochowa. Na treningach nie ustępuje szybkiemu Matejowi Zagarowi

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
W gabinetach działaczy Włókniarza Częstochowa można usłyszeć, że Paweł Przedpełski to na treningach prawdziwa petarda. Trener Marek Cieślak tonuje nastroje, choć przyznaje, że na razie jest z zawodnika bardzo zadowolony.

Kiedy Paweł Przedpełski opuszczał Get Well Toruń, wielu ekspertów podkreślało, że w nowym otoczeniu na pewno odżyje i wróci na właściwe tory. Nie, dlatego że Get Well był zły, ale z racji tego, że nowe wyzwanie zawsze dobrze na człowieka działa. Pierwsze treningi w forBET Włókniarzu Częstochowa zdają się to potwierdzać.

Przedpełski ma za sobą sesję z Matejem Zagarem. Słoweniec był bardzo szybki na treningu, więc trener Marek Cieślak powiedział do Pawła: teraz pojedziesz z nim, bo będziesz wiedział, w jakim miejscu jesteś.

Przedpełski, jeżdżąc z Zagarem, dzielnie dotrzymywał mu kroku, a przecież jego wiedza o torze nie jest tak duża, jak ta Słoweńca. Przedpełski dopiero odkrywa ścieżki na częstochowskim torze, szuka tych, które będą dla niego najlepsze. Podziw może budzić to, iż robi to z wielką gracją i prezentuje nienaganną technikę.

ZOBACZ WIDEO SEC na Stadionie Śląskim. Tak było w 2018 roku!

- Nie chciałbym chwalić dnia przed zachodem słońca, ale mogę przyznać, że teraz jestem z Pawła zadowolony - mówi nam trener Cieślak. - Technicznie wygląda dobrze, Zagarowi faktycznie potrafił dotrzymać kroku. To wszystko daje nam powody do optymizmu, ale poczekajmy z ocenami do ligi. Na pewno jest tak, że ja w Pawła wierzę, bo umie jeździć.

Czytaj także: W Motorze nie wiedzą, kiedy wróci Zengota, ale o transferach na razie nie myślą

Czytaj także: Testy Unii Leszno. Pawlicki odłożył jeden silnik na ligę

- Oczywiście liczę też na taki efekt nowości - dodaje Cieślak. - Zmiana środowiska jest ważna. Kiedyś Jason Crump powiedział mi, że dla zawodnika cztery lata w jednym miejscu to jest wieczność. Nowe otoczenie sprawia, że chcesz się pokazać. Jak ciągle jesteś tam, gdzie byłeś, to zaczynasz popadać w rutynę. Zresztą te uniwersalne prawdy dotyczą wszystkich - kwituje szkoleniowiec.

Czy Przedpełski odżyje we Włókniarzu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (31):

 • toniek70 Zgłoś
  Włókniarz mistrzem polski.Przedpełski pokaże swoją klasę.Każdy kto przyszedł do nas ,zawsze się odbudowywał i tak będzie z Pawłem.On będzie grał drugie skrzypce ale najważniejsze
  Czytaj całość
  dla drużyny.
  • stalowy holender Zgłoś
   dotrzymywanie kroku a wygrywanie to dwie rozne rzeczy ...mozna byc centymetr za przeciwnikiem ale jednak ostatnim...za wrazenia artystyczne nikt punktow nie przyznaje
   • Rabulka Zgłoś
    Dajcie sobie juz spokoj z tym Przedpelskim gosc nie ma charakteru do tego sportu wszystko miał podane na tacy. Więc co on ma odbudować jak jako senior jest był i będzie beznadziejny. A na
    Czytaj całość
    treningach to każdy może być zajebiaszczy sezon pokaże ale on nie ma jaj tylko jajeczka
    Wszystkie komentarze (31)

    Komentarze (31)

    ×
     Wszystkie komentarze (31)
     PRZEJDŹ NA WP.PL