Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AKS Leszczyńskie Byki na szczycie Śnieżki Archiwum prywatne / AKS Leszczyńskie Byki / Na zdjęciu: AKS Leszczyńskie Byki na szczycie Śnieżki.

Tego nie zrobił nikt wcześniej. Żużlowi amatorzy z Leszna wciągnęli na Śnieżkę motocykl!

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Czegoś takiego nie dokonał nikt inny. Przebywający na zgrupowaniu w Karpaczu zawodnicy AKS Leszczyńskie Byki zdobyli Śnieżkę, wciągając na szczyt motocykl żużlowy!

Zawodnicy Amatorskiego Klubu Sportowego Leszczyńskie Byki tradycyjnie już przed rozpoczęciem sezonu wybrali się na obóz kondycyjny. Tym razem za cel obrali Karpacz.

W piątek żużlowcy-amatorzy trenowali na sali, a także korzystali z miejscowego parku wodnego. Na sobotę leszczynianie zaplanowali wejście na Śnieżkę. Aby utrudnić sobie zadanie zawodnicy postanowili zabrać ze sobą na górę... motocykl żużlowy oraz kevlary!

Czytaj także: Polscy i norwescy amatorzy ponownie w Gnieźnie. Kolejna edycja charytatywnego testmeczu

Całe podejście trwało około sześciu godzin, wliczając w to krótkie przerwy. Panujące warunki nie ułatwiały zadania - zawodnicy na przemian ciągnęli motocykl na linach i pchali go pod górę.

Ostatecznie udało im się osiągnąć szczyt, o odpalaniu motocykla na górze nie mogło być jednak mowy. Drugą część dnia żużlowcy-amatorzy spędzą na zejściu z powrotem do miasta.

Z całą pewnością można stwierdzić, że zawodnicy AKS Leszczyńskie Byki pod względem kondycyjnym będą przygotowani do nadchodzącego sezonu wzorowo.

Czytaj także: Ambitne plany żużlowców-amatorów. Znane szczegóły drugiej edycji Kaczmarek Electric Speedway Cup

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020. Przegląd prasy prosto z Wiednia: Austriacy rozczarowani, spokojni i... zaskoczeni

Czy zaimponowała ci postawa zawodników z Leszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL