WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Marek Bodusz / Na zdjęciu: Patryk Wojdyło

Junior może zrobić różnicę w Kolejarzu. Wojdyło ma być jak senior

Dawid Borek
Dawid Borek
OK Kolejarz Opole wiąże wielkie nadzieje z osobą Patryka Wojdyły. Junior może zrobić różnicę. - Myślę, że będzie zawodnikiem na poziomie seniorskim - mówi trener drugoligowca Mirosław Korbel.

Patryk Wojdyło, na co dzień żużlowiec Betard Sparty Wrocław, w nowym sezonie będzie startował w OK Kolejarzu Opole na zasadzie "gościa". W meczach 2. Ligi Żużlowej pojedzie w przypadku braku powołania na spotkanie PGE Ekstraligi lub wtedy, jeśli nie wystąpi kolizja terminów między dwoma zespołami.

- Na ten moment Patryk Wojdyło okupuje pozycję pierwszego juniora. Liczę na jego punkty i dobrą dyspozycję. Jestem w stałym kontakcie z jego trenerem. Wiem, że u Patryka wszystko idzie w dobrym kierunku. Myślę, że Wojdyło będzie zawodnikiem na poziomie seniorskim. Taką mam nadzieję - mówi w rozmowie z "TVP3 Opole" Mirosław Korbel.

Zobacz: PSŻ Poznań pewny swego przed inauguracją 2.LŻ. Kolejarz zaproszony do gry

Swoją drogą trener OK Kolejarza Opole w tym roku będzie miał do dyspozycji aż ośmiu juniorów. Oprócz Wojdyły, formację młodzieżową stworzą też Adrian Bialk, Mateusz Adamczewski, Mateusz Dul, Jarosław Krzywosz, Przemysław Liszka (gość), Mateusz Pacek i Damian Lotarski. - Trzeba się cieszyć, że w drużynie jest rywalizacja między juniorami. Ona na pewno poprawia dyspozycję zawodników - podkreśla Korbel.

ZOBACZ WIDEO SEC na Stadionie Śląskim. Tak było w 2018 roku!

Jeśli chodzi natomiast o seniorów, punkty dla OK Kolejarza w sezonie 2019 będą zdobywać m.in. Mads Hansen, Kevin Woelbert, Bjarne Pedersen, Oskar Polis czy Michał Szczepaniak. Zbudowanie tak silnego jak na drugoligowe warunki składu oznacza tylko jedno.

Zobacz: Cztery okrążenia z Tomaszem Bajerskim

- Kibice na pewno chcą awansu i tego tematu nie unikniemy. W zespole jest nastawienie pewnego wejścia do pierwszej czwórki, a następnie atak o awans, o którym tak wiele się mówi - tonuje nastroje Korbel.

Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy OK Kolejarz w sezonie 2019 wygra 2. Ligę Żużlową?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL