WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Tomas H. Jonasson

2.LŻ. Jonasson mocny od początku. Debiut 34-letniego Fina na piątkę (ranking)

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Przedstawiamy pierwsze notowanie w 2. Lidze Żużlowej. Na czele rankingu ocen Tomas H. Jonasson i Brady Kurtz. Największą niespodzianką weekendu postawa dwójki zawodników, którzy jeździli w Krośnie - Tero Aarnio i Mateusza Świdnickiego.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

LIDERZY. Od początku sezonu, zgodnie z przewidywaniami, bryluje największa gwiazda Euro Finannce Polonii Piła - Tomas H. Jonasson. Szwed poprowadził swoją drużynę do wygranej nad rywalem z Rawicza - 49:41. Zdobył 14 punktów, przegrał tylko raz, ocierając się o maksymalną ocenę. Podobnie było z Bradym Kurtzem. Na inaugurację uratował dla Stainer Unii Kolejarza remis z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz, zapisując przy swoim nazwisku 16 punktów.

Zobacz także: Nice 1.LŻ. Skok Wiktora Kułakowa w rankingach

ZASKOCZENIE.Mateusz Świdnicki musiał bardzo podbudować pewność siebie występem przeciwko Speedway Wandzie Kraków. Skuteczna jazda od początku do końca i efekty w postaci zrobienia punktów na Sebastianie Niedźwiedziu i Mateju Kusie. Żużlowiec z Częstochowy zdobył 5 "oczek", otrzymał od WP SportoweFakty piątkę i może z optymizmem spoglądać w przyszłość, choć na meczach wyjazdowych tak łatwo już nie będzie.

ZAWÓD. Nie tak wyobrażali sobie debiutanckie mecze w roli seniora Oskar Bober i Lars Skupień. Obaj zdobyli odpowiednio: 2 i 4 punkty, co biorąc pod uwagę fakt, że jeździli u siebie, jest dużym rozczarowaniem. Nota dwa jest adekwatna do poziomu, jaki zaprezentowali w niedzielę.

WART UWAGI. Debiut w polskiej lidze w wieku niespełna 35 lat? Zdobycie 10 punktów z dwoma bonusami na torze znacznie silniejszego rywala i przy tym mocnego kandydata do jazdy w play-off? Tak Tero Aarnio zaprezentował się w inauguracyjnej rundzie 2. Ligi Żużlowej. Reprezentant Finlandii "nadrabia" stracony czas i może się jeszcze okazać prawdziwym liderem krakowskiej Wandy. Piątka za występ w Krośnie winduje Aarnio do czołówki rankingu.

NAJLEPSI W LIDZE

L.p.ZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1-2.Tomas H. JonassonPiła15,50
1-2.Brady KurtzRawicz15,50
3-8.Tero AarnioKraków15,00
3-8.Josh GrajczonekBydgoszcz25,00
3-8.Jonas JeppesenPiła15,00
3-8.Andriej KarpowKrosno15,00
3-8.Eduard KrcmarPoznań15,00
3-8.Mateusz ŚwidnickiKrosno15,00


JUNIORZY

L.p.ZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1.Mateusz ŚwidnickiKrosno15,00
2.Szymon SzlauderbachRawicz23,25
3-8.Piotr GryszpińskiPiła13,00
3-8.Przemysław Liszka (gość)Opole13,00
3-8.Kacper PludraRawicz23,00
3-8.Paweł StaniszewskiPiła13,00
3-8.Marcel StudzińskiBydgoszcz23,00
3-8.Patryk ZielińskiKrosno13,00


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Problem z Hancockiem? Nie pasuje do koncepcji i filozofii SpartyCzy Tomas H. Jonasson zostanie najskuteczniejszym żużlowcem 2. Ligi Żużlowej w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL