WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Kamil Brzozowski na prowadzeniu

PSŻ - Polonia: drużyna siłą poznaniaków, błąd Jerzego Kanclerza (noty)

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Power Duck Iveston PSŻ Poznań pokonał ZOOleszcz Polonię Bydgoszcz 50:40 w niedzielnym spotkaniu 3. kolejki 2. Ligi Żużlowej. Siłą gospodarzy był wyrównany skład.

Noty dla zawodników Power Duck Iveston PSŻ Poznań 

David Bellego 4. Ocenę obniża ostatni wyścig. Co prawda wynik meczu był już rozstrzygnięty, ale lider drużyny w 15. wyścigu dał się ograć podwójnie. Ten bieg może mieć duże znaczenie w kontekście walki o punkt bonusowy.

Damian Dróżdż 4+. Spisał się dużo lepiej niż podczas inauguracji w Opolu. Pokazał, że może być znaczącym wzmocnieniem poznańskiego klubu. Jeśli będzie utrzymywał taką formę, to kto wie, może otrzyma szansę startu w PGE Ekstralidze od trenera Marka Cieślaka. 

Marcin Nowak 3+. Wpływ na ocenę mają dwa pierwsze wyścigi. Jeden z liderów drużyny nie może przegrywać podwójnie dwóch biegów z rzędu. Później Nowak się już obudził i pomógł swoim kolegom utrzymać przewagę wywalczoną na początku spotkania. 

Przeczytaj także: Siedmiu wspaniałych: Presja nie zjadła Huberta Łęgowika. Wielki powrót do jazdy Pawła Hliba

Marcel Kajzer 2+. Zastąpił w składzie Władimira Borodullina. Rosjanin nie może być pewny odzyskania miejsca w drużynie, ale Kajzer nie spisał się zbyt dobrze. Pokonał słabo dysponowanych Berge i Ivacica. 

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Nawet jeśli to miałoby być raz, to dziękuję za taki wieczór z Lublina

Eduard Krcmar 3+. Przeciwieństwo Nowaka. Początek był udany, ale końcówka do zapomnienia. Czech zgubił się ustawieniami na dwa ostatnie wyścigi. Treningi i kolejne mecze z pewnością pozwolą mu lepiej rozpoznać tor w Poznaniu i lepiej odczytywać go w przyszłości. 

Michał Curzytek 4. Można powiedzieć "w końcu". Przed sezonem w Poznaniu mocno liczono na wychowanka rzeszowskiej Stali. On do tej pory w różnych zawodach nie prezentował się najlepiej, ale w niedzielnym meczu pokazał, że może być solidnym punktem zespołu. 

Marek Lutowicz 4. Młodzieżowcy udowodnili drzemiący w nich potencjał. Obaj mają na swoim koncie pokonanie seniora rywali. Łącznie zdobyli osiem punktów i znacznie przyczynili się do wygranej Power Duck Ivestonu PSŻ. 

Noty dla zawodników ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz 

Josh Grajczonek 4. Australijczyk, startujący z polskim paszportem, jest solidnym punktem swojego zespołu. Nie inaczej było w Poznaniu. Nie był to występ marzeń, ale pokazał, że Jerzy Kanclerz może na niego liczyć.

Rene Bach 3. Na mecz w Poznaniu menedżer ZOOleszcz Polonii zestawił dwie mocne pary. Bardziej wyrównana była ta, którą Duńczyk tworzył z Grajczonkiem. Jednak działacze i kibice nie mogą być zadowoleni z postawy Bacha. 

Kamil Brzozowski 5. Przenosiny do bydgoskiego klubu dobrze zrobiły wychowankowi gorzowskiej Stali. Brzozowski jest jednym z liderów drużyny. W Poznaniu spisał się świetnie. Gdyby nie on goście przegraliby zdecydowanie wyżej. 

Dimitri Berge 2. Tylko jeden udany występ. Działacze ZOOleszcz Polonii po Francuzie spodziewali się więcej. Z pewnością jeden z głównych winowajców porażki bydgoszczan w Poznaniu.

Przeczytaj także: Wilki Krosno na czele. Sprawdź tabelę i statystyki 2. Ligi Żużlowej

Matic Ivacic 2. Wystawiony do pary z młodzieżowcem. Słoweniec nie udźwignął odpowiedzialności, pokonał tylko jednego rywala. Jerzy Kanclerz popełnił błąd stawiając Ivacica pod 5. Po takim występie będzie drżał o miejsce w składzie na kolejne spotkania. 

Tomasz Orwat 1. Do tej pory młodzieżowcy byli silnym punktem ZOOleszcz Polonii. Jednak w Poznaniu obaj zawiedli. Więcej punktów zdobył Orwat, ale może je zawdzięczać tylko defektowi Studzińskiego i taśmie Curzytka. 

Marcel Studziński 1. Tym razem wychowanek gorzowskiej Stali zawiódł działaczy i kibiców bydgoskiego klubu. Przez cały mecz zmagał się z kłopotami technicznymi. Aż dwa razy posłuszeństwa odmówił mu motocykl. Zdecydowanie musi popracować nad sprzętem.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Na kogo z dwójki Marcel Kajzer - Władimir Borodullin powinien postawić Tomasz Bajerski w kolejnym meczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

    Pokaż więcej komentarzy (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL