Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stal - Motor Krzysztof Kasprzak, Rafał KarczmarzWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Stal - Motor. Krzysztof Kasprzak, Rafał Karczmarz.

Jerzy Najwer postarał się o to, żeby o sędziach było głośno. Dla niego dwója, dla pozostałych szóstki (ranking)

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Do połowy meczu truly.work Stal - Speed Car Motor sędzia Jerzy Najwer pracował wzorowo. Pachniało szóstką. W 9. i 14. biegu arbiter z Gliwic popełnił jednak dwa duże błędy, które miały wpływ na końcowy wynik. Za to musi być dwója.

Szef sędziów Leszek Demski starał się w Magazynie PGE Ekstraligi w nSport+ tłumaczyć sędziego Jerzego Najwera z tego, co zrobił w Gorzowie, w meczu truly.work Stal - Speed Car Motor Lublin (49:41). Demski mówił, że w 14. biegu mogło Najwera zmylić to, że Dawid Lampart pierwszy puścił sprzęgło, a o 9. wyścigu opowiadał, że tenże Lampart widział, co się dzieje, dlatego szybko zbiegł. Znów można by dodać, że tym zmylił arbitra.

Demski łagodził, ale nie usprawiedliwiał, a to oznacza, że pan Najwer pomylił się, przerywając 9. bieg zbyt szybko, a w 14. błędnie wykluczył Lamparta, bo do parku maszyn powinien był odesłać Rafała Karczmarza. Trudno powiedzieć, jak dalece te dwa błędy zaważyły na końcowym wyniku. Z pewnością Motor został jednak skrzywdzony, a sędzia Najwer powinien od PGE Ekstraligi odpocząć. Przynajmniej przez jedną, może dwie kolejki.

Czytaj także: Per Jonsson ocenia PGE Ekstraligę: Get Well nie ma drużyny

Jakżeż inaczej wyglądała praca sędziego Krzysztof Meyze we Wrocławiu (mecz Betard Sparta - Stelmet Falubaz Zielona Góra 49:41). Wykluczenie Norberta Krakowiaka w 2. biegu jak najbardziej słuszne. Ocena sytuacji na mecie 11. biegu także trafiona w punkt. Trochę to trwało, ale w końcu Meyze, zresztą słusznie, ogłosił, że Michael Jepsen Jensen przyjechał drugi, a Maciej Janowski był trzeci. Może Meyze nie musiał aż tak długo zwlekać z werdyktem, ale z drugiej strony chwała mu za to, że nie działał pochopnie i starannie ocenił całą sytuację.

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?

Szóstki także dla sędziego Piotra Lisa za pracę w Grudziądzu i Remigiusza Substyka w Toruniu. Zawodnicy nie sprawili im większych trudności, ale to już nie jest wina arbitrów.

Czytaj także: Zawodnicy wpadają pod bandę. Kluby mówią: mamy problem

Ranking sędziów w PGE Ekstralidze:

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1-2.Krzysztof Meyze26,00
1-2.Piotr Lis16,00
3.Remigiusz Substyk24,75
4.Paweł Słupski14,00
5.Artur Kuśmierz13,00
6.Jerzy Najwer12,00


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy sędzia Jerzy Najwer zasłużył na dwóję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Jak wszyscy widzieli błędy były popełnione.Nieważne kogo skrzywdzono .Tłumaczenia późniejsze żadnego sensu nie mają p.Demski Zawodnika za przewinienie karze się od razu.Sędziego za
  Czytaj całość
  przewinienia drastyczne i widoczne też powinno się karać.Sędziowie mają teraz różne nowinki techniczne że idzie zobaczyć kto kombinuje w biegu.
  • mpaolo Zgłoś
   Jak nigdy zgodzę się teraz z Ostafą. W N+ faktycznie Demski tłumaczył Najwera jednak nie negował że popełnił dwa błędy i tym samym mógł wypaczyć wynik spotkania na korzyść
   Czytaj całość
   Stali. Błędy sędziego karygodne co nawet Cieślak potwierdził i przez tak stronniczego sędziego jedna z drużyn jak widać została skrzywdzona. Odsunięcie od jednego czy dwóch spotkań sędziego Najwera nic nie daje. Tutaj powinny obowiązywać jakieś kary finansowe, w końcu kluby wykładają potężne pieniądze na każde spotkanie i zawodników, a takie błędy sędziego dla danego klubu mogą okazać się bardzo bolesne zarówno mentalnie jak i finansowo również.
   • Xing Zao Chan Zgłoś
    Witam wszystkich:)..Sędzia chu...Sędzia chu...Sędzia chu...
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL