WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Patryk Rolnicki.

2.LŻ. Rolnicki i Hlib zaszokowali środowisko. Odbudowa młodzieży PSŻ-u (ranking)

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Patryk Rolnicki liderem rankingu not 2. Ligi Żużlowej po znakomitej jeździe w sobotę w Rawiczu. Tuż za nim... Paweł Hlib, także zawodnik Wilków Krosno. W czołówce nie brakuje też czołowych postaci m.in. klubów z Piły i Bydgoszczy.

LIDER. To były prawdopodobnie najbardziej udany początek weekendu w przygodzie Patryka Rolnickiego z żużlem. W piątek zdobył 6 punktów z bonusem w PGE Ekstralidze przeciwko forBET Włókniarzowi Częstochowa, a w sobotę otarł się o komplet w Rawiczu, jadąc jako"gość" w barwach Wilków Krosno (13+1). Bliski noty marzeń, prowadzi na ten moment w rankingu not 2. Ligi Żużlowej.

Zobacz także: Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

NAJWIĘKSZA POPRAWA. Po słabszym początku lepsze oceny zebrali juniorzy. Keynan Rew zapłacił frycowe w Pile, gdzie zdobył tylko punkt, ale już w sobotę w starciu z krośnianami poczynał sobie znacznie lepiej i za 6+2 punktów, oceniliśmy go na czwórkę. Te same noty zebrał młodzieżowy duet Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań: Marek Lutowicz i Michał Curzytek, który nie spisał się korzystnie na inaugurację sezonu w Opolu (noty 2 i 1), ale już na swoim torze osiągnął znacznie lepsze rezultaty.

ZAWÓD.Szymonowi Szlauderbachowi zupełnie nie wyszedł mecz z Wilkami. Dotąd pewny punkt rawickiego zespołu, jadąc z numerem dziewiątym, źle wszedł w mecz i z marazmu nie wygrzebał się do samego końca. Zero przy nazwisku i jedynka od WP SportoweFakty za występ na domowym obiekcie to na pewno duże rozczarowanie.

NAJWIĘKSZY SPADEK. Obok Szlauderbacha loty (i noty) w porównaniu do poprzedniego startu obniżył też Jonas Jeppesen. Na usprawiedliwienie rudowłosego Duńczyka działa jednak fakt, że jechał na bardzo trudnym terenie - w Opolu. Dla niego dwójka za konfrontację z OK Bedmet Kolejarzem - przy piątce za start tydzień wcześniej.

WART UWAGI. Już sam powrót na tor Pawła Hliba to rzadko spotykana historia nie tylko w żużlu, ale i w jakimkolwiek sporcie. Taki powrót Pawła Hliba to jednak materiał na dobry film. Niegdyś jeden z większych talentów polskiego speedwaya pokazuje właśnie, jakimi możliwościami obdarzyły go niebiosa. 12 "oczek" z bonusem na przywitanie się z rywalizacją w lidze po sześciu latach to rzecz - w pozytywnym znaczeniu tego słowa - absurdalna. Jego dalsze występy będzie śledzić cała żużlowa Polska.

Zobacz także: Marcin Turowski poznał w Grudziądzu inne podejście do żużla

NAJLEPSI W LIDZE (w tym sami SENIORZY)

L.p.ZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1.Patryk RolnickiKrosno15,50
2-4.Tero AarnioKraków15,00
2-4.Paweł HlibKrosno15,00
2-4.Tomas H. JonassonPiła25,00
5.Jaimon LidseyRawicz34,83
6-7.Kamil BrzozowskiBydgoszcz34,67
6-7.Josh GrajczonekBydgoszcz34,67
8.Andriej KarpowKrosno24,50


JUNIORZY

L.p.ZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1-2.Marek LutowiczPoznań23,00
1-2.Kacper PludraRawicz33,00
3-6.Michał CurzytekPoznań22,50
3-6.Piotr GryszpińskiPiła22,50
3-6.Szymon SzlauderbachRawicz32,50
3-6.Patryk ZielińskiKrosno22,50
7.Marcel StudzińskiBydgoszcz32,33


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

UWAGA: uwzględnia się zawodników, którzy są klasyfikowani w tabeli średniej biegowej.

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Paweł Hlib zakończy ten sezon ze średnią biegową wyższą niż 2,000?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL