Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk RolnickiWP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Patryk Rolnicki.

2.LŻ. Rolnicki i Hlib zaszokowali środowisko. Odbudowa młodzieży PSŻ-u (ranking)

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Patryk Rolnicki liderem rankingu not 2. Ligi Żużlowej po znakomitej jeździe w sobotę w Rawiczu. Tuż za nim... Paweł Hlib, także zawodnik Wilków Krosno. W czołówce nie brakuje też czołowych postaci m.in. klubów z Piły i Bydgoszczy.

LIDER. To były prawdopodobnie najbardziej udany początek weekendu w przygodzie Patryka Rolnickiego z żużlem. W piątek zdobył 6 punktów z bonusem w PGE Ekstralidze przeciwko forBET Włókniarzowi Częstochowa, a w sobotę otarł się o komplet w Rawiczu, jadąc jako"gość" w barwach Wilków Krosno (13+1). Bliski noty marzeń, prowadzi na ten moment w rankingu not 2. Ligi Żużlowej.

Zobacz także: Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

NAJWIĘKSZA POPRAWA. Po słabszym początku lepsze oceny zebrali juniorzy. Keynan Rew zapłacił frycowe w Pile, gdzie zdobył tylko punkt, ale już w sobotę w starciu z krośnianami poczynał sobie znacznie lepiej i za 6+2 punktów, oceniliśmy go na czwórkę. Te same noty zebrał młodzieżowy duet Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań: Marek Lutowicz i Michał Curzytek, który nie spisał się korzystnie na inaugurację sezonu w Opolu (noty 2 i 1), ale już na swoim torze osiągnął znacznie lepsze rezultaty.

ZAWÓD.Szymonowi Szlauderbachowi zupełnie nie wyszedł mecz z Wilkami. Dotąd pewny punkt rawickiego zespołu, jadąc z numerem dziewiątym, źle wszedł w mecz i z marazmu nie wygrzebał się do samego końca. Zero przy nazwisku i jedynka od WP SportoweFakty za występ na domowym obiekcie to na pewno duże rozczarowanie.

NAJWIĘKSZY SPADEK. Obok Szlauderbacha loty (i noty) w porównaniu do poprzedniego startu obniżył też Jonas Jeppesen. Na usprawiedliwienie rudowłosego Duńczyka działa jednak fakt, że jechał na bardzo trudnym terenie - w Opolu. Dla niego dwójka za konfrontację z OK Bedmet Kolejarzem - przy piątce za start tydzień wcześniej.

WART UWAGI. Już sam powrót na tor Pawła Hliba to rzadko spotykana historia nie tylko w żużlu, ale i w jakimkolwiek sporcie. Taki powrót Pawła Hliba to jednak materiał na dobry film. Niegdyś jeden z większych talentów polskiego speedwaya pokazuje właśnie, jakimi możliwościami obdarzyły go niebiosa. 12 "oczek" z bonusem na przywitanie się z rywalizacją w lidze po sześciu latach to rzecz - w pozytywnym znaczeniu tego słowa - absurdalna. Jego dalsze występy będzie śledzić cała żużlowa Polska.

Zobacz także: Marcin Turowski poznał w Grudziądzu inne podejście do żużla

NAJLEPSI W LIDZE (w tym sami SENIORZY)

L.p.ZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1.Patryk RolnickiKrosno15,50
2-4.Tero AarnioKraków15,00
2-4.Paweł HlibKrosno15,00
2-4.Tomas H. JonassonPiła25,00
5.Jaimon LidseyRawicz34,83
6-7.Kamil BrzozowskiBydgoszcz34,67
6-7.Josh GrajczonekBydgoszcz34,67
8.Andriej KarpowKrosno24,50


JUNIORZY

L.p.ZawodnikKlubMeczeŚrednia not
1-2.Marek LutowiczPoznań23,00
1-2.Kacper PludraRawicz33,00
3-6.Michał CurzytekPoznań22,50
3-6.Piotr GryszpińskiPiła22,50
3-6.Szymon SzlauderbachRawicz32,50
3-6.Patryk ZielińskiKrosno22,50
7.Marcel StudzińskiBydgoszcz32,33


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

UWAGA: uwzględnia się zawodników, którzy są klasyfikowani w tabeli średniej biegowej.

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?

Czy Paweł Hlib zakończy ten sezon ze średnią biegową wyższą niż 2,000?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL