Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mariusz Staszewski, trener TŻ Ostrovii, w parku maszynWP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Mariusz Staszewski, trener TŻ Ostrovii, w parku maszyn

Zaskoczenie w Ostrowie. Do szkółki żużlowej zgłasza się więcej dziewczyn niż chłopaków

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
- W ostatnim czasie obserwuję, że do szkółki żużlowej zgłasza się więcej dziewczyn niż chłopców. To chyba ewenement w skali kraju – mówi Mariusz Staszewski, trener szkółki w Ostrowie. Klub szuka kandydatów na żużlowców, najlepiej w wieku 12 lat.

Obecnie w szkółce żużlowej ostrowskiego klubu jest sześciu chłopców i dwie dziewczyny. Te proporcje jednak mogą mylić. - Ostatnio dołączyła do nas jedna dziewczyna, a zainteresowanie chłopców jest mniejsze niż można byłoby się spodziewać - wyjaśnia Mariusz Staszewski.

Towarzystwo Żużlowe Ostrovia nabór do szkółki prowadzi praktycznie przez cały czas. W środę o 19:00 w klubowym sklepie w Galerii Ostrovia organizowane jest specjalne spotkanie, na które potencjalni kandydaci na adeptów zapraszani są wraz z rodzicami. Mariusz Staszewski będzie przedstawiał tam szczegóły funkcjonowania szkółki. - Co najważniejsze, zajęcia są bezpłatne. Klub zapewnia cały sprzęt. Zapraszam, szczególnie chłopców, by spróbowali swoich sił. Nawet, jeśli nie zostaną wybitnymi zawodnikami, przeżyją przygodę życia - dodaje Staszewski.

Czytaj także: Adam Goliński: Potrzebujemy chociaż pół juniora

Wkrótce do egzaminu na certyfikat żużlowca przystąpi kolejny wychowanek Mariusza Staszewskiego. - Kacper Grzelak jest już gotowy. W okolicach lipca do egzaminu powinien przystąpić Jakub Poczta. Młodsi chłopcy to na razie melodia przyszłości. Najwcześniej w przyszłym sezonie wyślemy ich na egzamin - dodaje trener ostrowskiego klubu.

Czytaj także: Adam Krużyński o falstarcie Get Well

Adepci sportu żużlowego w Ostrowie trenują nie tylko na torze na popularnych "pięćsetkach". - Zaczynamy na motocyklach o mniejszej pojemności. Treningi urozmaicam im także jazdą na pitbike'ach - wyjaśnia Staszewski.

Aktualnie w szkółce żużlowej trenują: Gracjan Szostak, młodszy brat Sebastiana, który ma już certyfikat żużlowca, a także Hubert Michalak, Jakub Poczta, Kacper Grzelak, Kacper Rachwalski, Mikołaj Grzelak, jak również dwie dziewczyny: Dobrosława Ławniczak oraz Oliwia Kukfisz.

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?

Czy jesteś zaskoczony dużym zainteresowaniem dziewcząt treningami w szkółce żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL