WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej

PGE Ekstraliga. Tytaniczna praca się opłaciła. Janusz Kołodziej był bardzo szybki na MotoArenie

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Janusz Kołodziej wykonał tytaniczną pracę w swoim warsztacie i na MotoArenie znowu był bardzo szybki. Po słabej inauguracji, przyszedł czas na popis umiejętności krajowego seniora Fogo Unii Leszno.

Mistrzowie Polski pokonali na inaugurację Betard Spartę Wrocław 50:40. Nie były to najlepsze zawody w wykonaniu 35-letniego żużlowca. W niedzielę na Motoarenie spisał się o niebo lepiej. Zdobył 13 punktów i poprowadził leszczynian do ważnego zwycięstwa w Toruniu. 

- Cieszy mnie ten występ. Dużo pracujemy przy sprzęcie na początku tego sezonu. Mam nowych mechaników i nie do końca wszystko nam się układa. Spędziliśmy w warsztacie wiele dni od rana do wieczora i nareszcie udało się znaleźć coś ciekawego. Ten tydzień był dla mnie naprawdę bardzo dobry, znaleźliśmy wiele fajnych rzeczy - powiedział Janusz Kołodziej.

Zobacz takżePGE Ekstraliga. Fogo Unia Leszno z wymarzonym wynikiem. Baron chwali swoich zawodników i czeka na powrót Hampela

Dwukrotnie lepszy od niego był tylko rewelacyjny Jason Doyle. - Obawiałem się tego spotkania, ponieważ tor był bardzo twardy. Nie wiedziałem, czy wszystko nam się ułoży. Na szczęście wygrywałem starty i na trasie jechałem w miarę szybko. W ostatnich dwóch biegach przegrałem z Jasonem, ale też był bardzo szybki. Popełniłem kilka błędów i on to wykorzystał. Próbowałem później go jeszcze gonić, ale zabrakło - dodał.

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?

Walki na dystansie było jak na lekarstwo. Żużlowcy z Leszna często popisywali się lepszym momentem startowym i to w dużej mierze miało wpływ na zwycięstwo 48:42. - Ciężko było wyprzedzać. Łatwiej się mówi, gdy w zawodach wszystko pasuje. Jak ktoś nie mógł przykleić się do tego toru, to miał problem z prędkością, a tym bardziej z wyprzedzaniem. Pamiętajmy, że jak ktoś jedzie na końcu stawki, to dostaje trzy szpryce. To dużo utrudnia - zauważył senior Fogo Unii Leszno.

Zobacz także: PGE Ekstraliga. Brakowało walki w Toruniu. Piotr Pawlicki: Tor był twardy i zmieniały się ścieżki

Porażka na własnym stadionie nieco skomplikowała sytuację Get Well Toruń już u progu rozgrywek. - Widać, że torunianie byli postawieni pod ścianą, starali się nas gonić. Czasami skutek ich działań był dobry, a czasami nie - zakończył Kołodziej.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Janusz Kołodziej będzie liderem Fogo Unii Leszno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL