Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion Motoru LublinWP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: stadion Motoru Lublin

PGE Ekstraliga. Kibice Speed Car Motoru za bramą. Niewiele w tym winy truly.work Stali Gorzów

Michał Mielnik
Michał Mielnik
W niedzielę pisaliśmy, że kibice Motoru Lublin nie zostali wpuszczeni na stadion Stali Gorzów podczas piątkowego meczu. Jak się okazało, całe zamieszanie wywiązało się przez błąd ludzki.

W piątkowy wieczór truly.work Stal Gorzów pokonała na własnym torze Speed Car Motor Lublin (49:41). Kibice beniaminka PGE Ekstraligi, którzy wybrali się na stadion busem, nie weszli na sektor gości. Pod stadionem ochrona poinformowała przybyłych fanów, że nie wejdą na stadion z bębnem oraz flagami, ponieważ nie został one zgłoszone w wiadomości mailowej. Stowarzyszenie Kibiców Lubelskiego Żużla "Speedway Euphoria" za pośrednictwem Facebooka poinformowało, że wszystkie formalności zostały spełnione. 

Zobacz także: PGE Ekstraliga. Naj, naj, naj Woffinden

We wtorek przedstawiciele gorzowskiego klubu wydali oświadczenie dotyczące zaistniałej sytuacji. 

"Informujemy iż Stowarzyszenie Kibiców Lubelskiego Żużla "Speedway Euphoria" wysłało zgłoszenie oprawy na nieistniejący adres mailowy, co potwierdza Mariusz Ścibor, osoba odpowiedzialna za organizację wyjazdów w stowarzyszeniu, w mailu z dnia 14 kwietnia. W związku z powyższym służba ochrony uniemożliwiła zgodnie z obowiązującym regulaminem wniesienia niezgłoszonych elementów oprawy. Kibice Lublina mogli wejść do sektora gości jednak z tego nie skorzystali pozostając poza obrębem stadionu" - informuje pani Marta Karmelita, marketing menedżer Stali Gorzów.

Zobacz także: PGE Ekstraliga. Kolejny zgrzyt w Get Well.

O głos w tej sprawie zapytaliśmy przedstawiciela stowarzyszenia kibiców. - W wprowadzonym przeze mnie mailu faktycznie wkradł się błąd, który polegał na wprowadzeniu jednego z polskich znaków. Jednak mail został wysłany i nie został odrzucony ani przeniesiony do folderu spam, więc byłem przekonany, że wiadomość została dostarczona, co jest zresztą zgodne z prawdą. Ponadto dzień po wysłaniu wiadomości trzykrotnie kontaktowałem się telefonicznie z klubem z Gorzowa czy aby na pewno mamy pozwolenie na wniesienie wymienionych w mailu rzeczy. Ani razu nikt nie odebrał telefonu. 

- W tym wszystkim wciąż jednak niezrozumiały jest brak jakiejkolwiek dobrej woli ze strony klubu. W rozmowach z ochroną ustaliliśmy, że możemy rozwinąć flagę, aby pokazać jej treść. Niestety ochrona po konsultacjach z przedstawicielami klubu przekazała informację, że nie ma zgody na wniesienie flagi na stadion - mówi pan Mariusz Ścibor ze Stowarzyszenia Kibiców Lubelskiego Żużla "Speedway Euphoria".

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Nawet jeśli to miałoby być raz, to dziękuję za taki wieczór z Lublina

Czy mimo wszystko klub z Gorzowa powinien wpuścić kibiców z Lublina razem z flagami i bębnem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

 • Xing Zao Chan Zgłoś
  Machnołem się Ruski i ci plusa dałem pomyłka tradycyjny minus miał być oczywiście;)
  • Kim Un Yest Zgłoś
   Jest i nastepny szczekacz...
   • Bajek Zgłoś
    Mimo otrzymania z całej Polski pokaźnego "kubła pomyj" na Stal Gorzów, jej pracowników i kibiców mało jest wpisów ze słowem PRZEPRASZAM. Mimo tego, jako jeden z obrażanych - wybaczam
    Czytaj całość
    wszystkim hate'rom. Wiedzcie proszę, że kibice z Gorzowa nie mają nic przeciwko kibicom drużyny przeciwnej i robionym przez nich oprawom. Niech tylko będą one skierowane na dopingowanie swoich, a nie obrażanie konkurentów.Jedynym wyjątkiem są dla mnie kibice TO Tylko Falubazu. Oni przyjeżdżają do Gorzowa obrażać. Tylko obrażać i niszczyć.Mają w tym świetną wprawę i trudno się dziwić, że odpowiedzialni za porządek na stadionach wolą zapobiegać nie wpuszczając niż naprawiać trudną sytuację na trybunie kiedy do niej dochodzi. Osobiście, kibiców To Tylko Falubazu w ogólne nie wpuszczałbym na derby w Gorzowie, w zamian rezygnując z wyjazdu do Z. Góry.Bo jaka jest przyjemność z faktu, że prze 2h meczu są na trybunach aby jeb.... nas, wypić toast z Katarzyną Jancarz czy też rzucić parę połamanych przez siebie siedzisk na tor ? No ale są w końcu magiczni....Obiektywnie należy jednak stwierdzić, że także u nas (a pewnie i w każdej drużynie) jest grupka 20-50 kiboli, których żużel interesuje na samym końcu. Smutne jest to, że zabranie im obraźliwych szmat i tak nie eliminuje bandyckich wybryków. Porządkowi chowają się po zakamarkach albo od razu puszczają gaz nie bacząc na obecność dzieci i całe rodziny. Kibice Motoru ! Jesteście na ustach całej Polski. Także my w Gorzowie Wam mocno kibicujemy i bardzo liczę, że za rok przyjedziecie w jeszcze większym gronie i wszyscy będziemy się świetnie na naszym stadionie bawić.Pozdrawiam Was
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

    ×
     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL