Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz SmektałaWP SportoweFakty / Mateusz Domański / Na zdjęciu: Bartosz Smektała

Oficjalnie: Bartosz Smektała z dziką kartą na Grand Prix Polski w Warszawie!

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Bartosz Smektała otrzymał dziką kartę na 2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Zawody odbędą się 18 maja na PGE Narodowym i zainaugurują tegoroczną rywalizację o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu.

Niespełna 21-letni Bartosz Smektała największy sukces w karierze osiągnął w zeszłym roku, gdy wywalczył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Uznawany jest za wielki talent polskiego żużla, który wyszedł spod ręki jednej z legend klubu z Leszna - Romana Jankowskiego. To także aktualny drużynowy mistrz Polski z Fogo Unią Leszno.

Zobacz także: Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

Młodzieżowiec miał już okazję wystartować na PGE Narodowym. W ubiegłym roku - jako zawodnik rezerwowy - wystartował w jednym z wyścigów i wywalczył dwa punkty. Debiut w zawodach światowej elity zanotował natomiast już w 2017 roku w Toruniu, także jako rezerwa toru. Wtedy jednak nie zdobył punktów, ulegając w jednym starcie Taiowi Woffindenowi, Bartoszowi Zmarzlikowi i Pawłowi Przedpełskiemu.

Smektała z każdym rokiem radzi sobie coraz lepiej na żużlowych torach, ale dba też o swoje wykształcenie i wizerunek. Jesienią 2018 roku został absolwentem Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie, gdzie ukończył technikum samochodowe. Mieszka w Księginkach, uwielbia swojego psa Nachoo (boston terier), a wraz z dziewczyną często można go zobaczyć na zawodach konnych. Jego idolem jest bokser, Mike Tyson.

Zawodnikami rezerwowymi podczas 2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym będą Dominik Kubera (17) i Rafał Karczmarz (18).

W 2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland weźmie udział aż siedmiu Polaków. Czterech z nich ma stałe numery w cyklu. To aktualny indywidualny wicemistrz świata Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek i kolega klubowy Smektały z Fogo Unii Leszno - Janusz Kołodziej.

Kontynuowana jest sprzedaż ostatnich biletów na zawody. W sprzedaży zostało mniej niż 3000 biletów. Można je kupować na kupbilet.pl/sgp2019 oraz w punktach sprzedaży bezpośredniej (Empik, STS i Kolporter).

CENY BILETÓW 2019 BOLL WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND
KAT. VI 29 PLN
KAT. V 69 PLN
KAT. IV 79 PLN
KAT. III 89 PLN
KAT. II 99 PLN
KAT. I 129 PLN
PREMIUM 159 PLN
VIP SILVER 599 PLN
VIP GOLD 699 PLN

Oficjalny program 2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland do nabycia na kupbilet.pl/sgp2019 w cenie 20 zł.

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?

Czy decyzja o przyznaniu dzikiej karty Bartoszowi Smektale jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (28):

Wszystkie komentarze (28)

Komentarze (28)

×
    Wszystkie komentarze (28)
    PRZEJDŹ NA WP.PL