WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Dawid Lampart

Czwartek na Wyspach: komplet Polaków na torze. Prestiżowe starcia dla dwóch z nich

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Kolejne dwa zespoły przystąpią w czwartek do rywalizacji w Premiership. W jednym z nich startuje Krystian Pieszczek. Tobiasza Musielaka i Dawida Lamparta czeka z kolei prestiżowa konfrontacja z Poole Pirates w Premiership Supporters Cup.

Dotąd Krystian Pieszczek miał dwie okazje do jazdy w barwach Ipswich, ale tylko w ramach Premiership Supporters Cup. W czwartkowy wieczór zadebiutuje w tej drużynie na niwie ligowej i od razu z wymagającym przeciwnikiem. Na Foxhall Stadium zawita czekające od 1993 roku na mistrzostwo Belle Vue, będące po dwóch zwycięstwach w pucharze nad Peterborough Panthers.

Zobacz także: Młodzieżowcy z Leszna mają godnych rywali w PGE Ekstralidze (ranking)

Do rywalizacji w PSC przystąpią Swindon i Poole, które mają za sobą po jednym meczu w Premiership. Zarówno Rudziki, jak i Piraci uległy w poniedziałek na wyjeździe 44:46, odpowiednio: Wolverhampton i Peterborough. Bezpośrednie starcia tych klubów od wielu lat uchodzą za jedne z najbardziej prestiżowych na Wyspach. Nie tylko z uwagi na mistrzowskie aspiracje, ale także pojedynek menadżerów: Aluna Rossitera i Neila Middleditcha.

Przypomnijmy, że w ekipie Rossitera startują dwaj Polacy. To Tobiasz Musielak oraz chcący zrehabilitować się za nieudany start w poniedziałek Dawid Lampart.

Składy:

Premiership

Ipswich Witches - Belle Vue Aces, godz. 20:30, RELACJA LIVE -->

Ipswich Witches: Rory Schlein (gość), David Bellego, Richard Lawson, Krystian Pieszczek, Daniel King, Cameron Heeps, Jake Allen

Belle Vue Aces: Max Fricke, Steve Worrall, Daniel Bewley, Ricky Wells, Kenneth Bjerre, Dimitri Berge, Jaimon Lidsey

Premiership Supporters Cup

Swindon Robins - Poole Pirates, godz. 20:30, RELACJA LIVE -->

Swindon Robins: Jason Doyle, Dawid Lampart, Troy Batchelor, Adam Ellis, Tobiasz Musielak, Zach Wajtknecht, James Shanes

Poole Pirates: Jack Holder, Josh Grajczonek, Nicolai Klindt, Richie Worrall, Brady Kurtz, Nicolas Covatti, Nikolaj Busk Jakobsen

Premiership

MDrużynaMPktZRP+/-
1.Ipswich Witches513401+24
2.Wolverhampton Wolves410301+22
3.Belle Vue Aces610312+4
4.Peterborough Panthers68213-22
5.Poole Pirates47112+16
6.Swindon Robins34102-8
7.King's Lynn Stars43013-36

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?

Który z Polaków zdobędzie w czwartek najwięcej punktów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL