WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Falubaz - Fogo Unia. Na czele para Martin Vaculik, Nicki Pedersen

Polska - Reszta Świata. Zoltan Adorjan zapowiada: pokonamy Polaków! (wywiad)

Dawid Borek
Dawid Borek
- Reszta Świata wygra 47:43 - zapowiada Zoltan Adorjan, który 22 kwietnia w Rzeszowie poprowadzi drużynę Reszty Świata w konfrontacji z reprezentacją Polski.

Zoltan Adorjan to legenda Stali Rzeszów oraz jedyny węgierski żużlowiec, który był pełnoprawnym uczestnikiem cyklu Speedway Grand Prix. Oprócz trzynastu tytułów Indywidualnego Mistrza Węgier, na swoim koncie zapisał także tytuł Indywidualnego Mistrza Niemiec oraz brązowy medal Mistrzostw Świata Par. Co sądzi o najbliższym meczu Polska - Reszta Świata, gdzie będzie menadżerem rywali Biało-Czerwonych?

65 spotkań w karierze dla Stali Rzeszów. To dużo czy mało? Jak wspomina pan tamten okres?

Zoltan Adorjan: Ciężko powiedzieć, że za dużo, ponieważ każdy wyścig był dla mnie ekscytujący i interesujący. Zawsze lubiłem jeździć w Rzeszowie, ponieważ są tam wspaniali ludzie i przyjaciele. W sumie trochę mi smutno, że nie miałem okazji odjechać tam więcej spotkań.

ZOBACZ WIDEO Bez Łaguty też można wygrać! Zobacz skrót meczu MRGARDEN GKM Grudziądz - forBET Włókniarz Częstochowa

Został pan menadżerem zespołu Reszty Świata. To duże wyróżnienie dla pana?

Po zakończeniu mojej sportowej kariery to największe wyróżnienie, jakie mnie spotkało. Bycie menadżerem Reszty Świata to naprawdę wielka duma. Bycie w parku maszyn z najlepszymi zawodnikami na świecie to coś, czego nie mogę się już doczekać. Dziękuję wszystkim, którzy stwierdzili, że jestem wart tego, by powierzyć mi to jakże odpowiedzialne zadanie.

Zobacz także: Polska - Reszta Świata: Pawlicki za Hampela w Rzeszowie

Zespół Reszty Świata nie raz napsuł sporo krwi Polakom. Liczy pan na zwycięstwo, czy nie wierzy w triumf z silnymi Biało-Czerwonymi?

Oczekuję tego, że moja drużyna stawi czoła Polakom i pojedzie jak najlepiej potrafi. Oczywiście celem zawsze jest zwycięstwo. Polska jest silna, ale wierzę w to, że publika będzie się świetnie bawić i oglądać znakomite wyścigi.

Jak to będzie wrócić na stadion w Rzeszowie po 24 latach?

Rzeszów zawsze o mnie pamięta. Praktycznie co roku dostaję zaproszenie, by znowu się tam pojawić. Będzie mi bardzo miło wrócić do Rzeszowa, bo jak już wspomniałem, mam stamtąd wiele miłych wspomnień.

Jak pan może podsumować zespół Polski? To drużyna kompletna, którą chcą naśladować wszyscy, czy jednak widzi pan w niej pewne mankamenty?

- Moim zdaniem, Polska jest drużyną, która powinna być przykładem dla wszystkich. Polski żużel to idealny przykład na to, jaką drogą pójść, by zostać najlepszą drużyną świata. Pamiętam, jak Polacy zaczynali wszystko budować we wczesnych latach 90-tych. Krok po kroku budowali wszystko starannie i teraz mogą poszczycić się fenomenalnymi wynikami.

Zobacz także: Trener żużlowej reprezentacji, Marek Cieślak, będzie jeździł rowerem za 52 tysiące złotych

Jakim wynikiem zakończy się spotkanie 22 kwietnia?

- Reszta Świata wygra 47:43, a jak to zrobimy, sami się przekonacie na stadionie - mam w zanadrzu kilka tajemnic, które mogą się przydać.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Reszta Świata wygra w Rzeszowie z Polską?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL