Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vaclav MilikWP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Vaclav Milik

PGE Ekstraliga: Betard Sparta na razie nie planuje rozwiązania kontraktu z Vaclavem Milikiem

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Po niedzielnym meczu Betard Sparty ze Stelmet Falubazem (49:41) i dwóch zerach Vaclava Milika pojawiły się spekulacje, że wrocławski klub chce z nim rozwiązać kontrakt. W Sparcie mówią, że na razie tematu nie ma, a Czech ma szansę na rehabilitację.

Betard Sparta Wrocław na razie nie planuje rozwiązania kontraktu z Vaclavem Milikiem, ale sytuacja Czecha robi się podbramkowa. Zawodnik zawodził rok temu, a w ostatnim meczu ze Stelmet Falubazem Zielona Góra też się nie popisał. Przywiózł dwa zera, potem był zastępowany przez innych zawodników.

O ile klub teraz ucina spekulacje o tym, że już poszła propozycja rozstania za porozumieniem stron, o tyle nie można wykluczyć takiego rozwiązania w najbliższej przyszłości. Wszystko będzie zależało od postawy Milika w kolejnych spotkaniach. Sparta, dopóki na rynku jest wolny Greg Hancock, może mieć pokusę rozwiązania kontraktu z Czechem. W klubie jest ciśnienie na walkę o złoto, a z tak słabo jeżdżącym Milikiem może być o to trudniej.

Czytaj także: Kościuch na L-4. W niedzielę mógł jednak pomóc Get Well

Wydaje się, że największym problemem Milika jest obecnie jazda na wrocławskim torze. W pierwszym spotkaniu z Fogo Unią (40:50) w Lesznie szału punktowego nie zrobił, ale nie prezentował się źle (4+2 w trzech biegach, bo w jednym był wykluczony). Na domowym stadionie doszło jednak do katastrofy. Dlaczego? Może z tego powodu, że Milik nie zaufał ustawieniom wypracowanym na piątkowym treningu.

Niemal wszyscy zawodnicy zostawili na mecz z Falubazem te regulacje, które stosowali na treningu i w większości przypadków wyszło to na dobre. Milik poszedł jednak w drugą stronę i od początku była katastrofa. Milik korzysta między innymi z silników Ryszarda Kowalskiego, które na początku sezonu, przy skaczących temperaturach i nagłych ochłodzeniach są bardzo czułe.

Czytaj także: Kownacki: Stal do poprawki, Get Well też. Kildemand do niższej ligi

ZOBACZ WIDEO Świetny Tai Woffinden. Zobacz skrót meczu Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona Góra

Czy Milik zostanie w Sparcie do końca sezonu 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

Wszystkie komentarze (18)

Komentarze (18)

×
    Wszystkie komentarze (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL