Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał Złotego Kasku odwołany przez wystające krawężnikiWP SportoweFakty / Jakub Barański. / Finał Złotego Kasku odwołany przez wystające krawężniki.

Skandal w Pile. Finał Złotego Kasku odwołany

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Skandalem zakończył się finał Złotego Kasku w Pile. Sobotnie zawody zostały odwołane z powodu fatalnego stanu toru. Żużlowcy zwracali uwagę m.in. na wystające krawężniki oraz braki w nawierzchni.

W sobotę kibice mieli zobaczyć w Pile wielkie ściganie. Stawka tegorocznego finału Złotego Kasku wyglądała bowiem imponująco. Jednak żużlowcy podjęli decyzję, by nie wyjeżdżać tego dnia na tor. Mieli zastrzeżenia nie tylko do stanu nawierzchni, ale też do wystających krawężników na przeciwległej prostej.

Osoby funkcyjne robiły wszystko, aby impreza odbyła się zgodnie z planem. Wystające krawężniki zostały przysypane nawierzchnią i nieco ubite. Wystarczyło jednak lekko kopnąć w ten fragment toru, by z powrotem odsłonić niebezpieczne krawędzie.

Czytaj także: Życie po Smektale może być trudne 

Pokazywał to w trakcie transmisji telewizyjnej w Polsacie Sport Piotr Świst, który sam przed laty ścigał się na pilskim obiekcie. Były żużlowiec podkreślał, że na łukach znajduje się też sporo dziur. Część z nich była tylko lekko przysypana.

W tej chwili nie wiadomo, kiedy miałoby dojść do powtórki finału Złotego Kasku. Decyzji w tej sprawie nie podjęto. 

Czytaj także: Artiom Łaguta już po drugim treningu 

ZOBACZ WIDEO Świetny Tai Woffinden. Zobacz skrót meczu Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona Góra

Czy popierasz decyzję żużlowców, by nie wyjeżdżać na tor w Pile?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (137):

 • Henryk Medialny Zgłoś
  ALE OBCIACH NA CAŁY KRAJ, a może i świat: Polska- kraj najlepszej, najsilniejszej, największej ligi żużlowej świata, nie potrafił zorganizować krajowej imprezy Złotego Kasku.
  Czytaj całość
  Turniej ten działacze Polskiego Związku Motorowego postanowili zorganizować na stadionie ( torze żużlowym ) II ligowego klubu w Pile, który zagrażał zdrowiu i życiu zawodników. I bardzo słusznie, że zawodnicy odmówili startu.Panowie działacze , jak wam nie wstyd, chcecie być uważani za przedstawicieli najlepszej ligi żużlowej świata, a nie potraficie zorganizować jednej krajowej imprezy. To już w Polsce nie ma odpowiednich torów żużlowych, zabrakło chęci, wyobraźni, czy dobrej woli? Zlekceważyliście tysiące kibiców, którzy przyjechali na te zawody, miliony przed telewizorami, ucierpiał też prestiż polskich władz sportowych w światowym rankingu. Wstyd i hańba !
  • Stelmet_Falubaz Zgłoś
   jeszcze wiecej marynarek trzeba. kazdy by kase chcial a nawet toru nie ma komu przygotowac
   • Robert z Częstochowy Zgłoś
    ...początek końca tego pięknego sportu...
    Wszystkie komentarze (137)

    Komentarze (137)

    ×
     Wszystkie komentarze (137)
     PRZEJDŹ NA WP.PL