Najnowsze Wyniki/Kalendarz
żużlowcy Abramczyk Polonii BydgoszczWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz

Prezes Polonii Bydgoszcz odpowiada na zarzuty kibica. Ręka do Oskara Ajtnera-Golloba od dawna jest wyciągnięta

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
"Klub udaje, że nie ma problemu Oskara Ajtnera-Golloba, a przecież nie chcemy kolejnej tragedii. Osobny temat to lans wielu osób na Polonii. Do tego dochodzi obrażanie zawodników" - czytamy w liście kibica, do którego ustosunkował się prezes klubu.

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz od kilku miesięcy jest na fali wznoszącej, ale jeden z kibiców w liście skierowanym do naszej redakcji zwraca uwagę na problemy. "Pojawiły się osoby, które zwietrzyły szansę, by wylansować się na Gollobie, Bońku i Kownackim. Na wyjazdach ci ludzie ubrani w klubowe stroje korzystają z dobrodziejstw gastronomii. Jak to wygląda" - pyta na wstępie sympatyk Polonii.

- Faktem jest, że część osób towarzyszących nam w wyjazdach, a ubranych w klubowe stroje, siedzi na trybunach - tłumaczy Jerzy Kanclerz, prezes klubu. - Ma to związek, z tym że w parku maszyn, taką wprowadziłem zasadę, są tylko dwie osoby plus mechanicy. Nie mam wiedzy, by ktoś z Polonii zachowywał się skandalicznie, czy przesadzał z piwem. Mój syn Krzysztof w ogóle nie pije i nie pali.

Czytaj także: Brzozowski: Dobro drużyny ponad indywidualne osiągnięcia

"Podczas jednego z ligowych meczów w tym roku zdarzyła się sytuacja, że przebywający w parku maszyn człowiek funkcyjny z klubu obraził zawodników, którzy nie pojechali tak, jak oczekiwał. Niepojęte!" - pisze kibic, na co Kanclerz odpowiada krótko: - Nie wyobrażam sobie, żeby Marcin Stawluk mógłby zrobić coś takiego. To byłby jakiś absurd.

ZOBACZ WIDEO Mistrz z kolejnym zwycięstwem. Zobacz skrót meczu Get Well Toruń - Fogo Unia Leszno

W liście kibica pojawia się zarzut faworyzowania niektórych zawodników. "Występy Ivacica i Orwata pozostawiają wiele do życzenia. Słoweniec cokolwiek sympatyczny, ale no chyba jeszcze nie na ten poziom. Za Orwata spokojnie mógł pojechać ekstraligowy Tonder i na pewno zrobiłby lepszy wynik. Rzecz w tym, że obaj zawodnicy mają w klubie swoich orędowników, Konarskiego (Ivacic) i Chojnackiego (Orwat), których zdanie widocznie jest kluczowe".

- O składzie meczowym decyduję wyłącznie ja - zapewnia Kanclerz. - Ivacic dostał szansę w Poznaniu, bo zasłużył na to. Trzy tygodnie ambitnie pracował na to, by zostać zauważonym. Teraz oczywiście odpocznie, bo nie wyszło. To samo jest z Rickym Wellsem, który dwa razy przyjechał na własny koszt, dostał szansę w Rawiczu, ale zawiódł. Co do Orwata, to sytuacja wygląda tak, że Tonder, jego konkurent nie mógł być brany pod uwagę, więc trudno mówić o faworyzowaniu. Inna sprawa, że Tonder przyjechał do Bydgoszczy na Srebrny Kask i niczego ciekawego nie pokazał.

W ostatnim akapicie listu kibic porusza temat Oskara Ajtnera-Golloba. "Nikt z klubu nie chce mu pomóc. Chłopak jest na prostej drodze do społecznej degradacji. Chcemy kolejnej tragedii? Nie mam już słów. W klubie udają, że nie ma tematu. Oskar nie trenuje, nie jeździ, to tym samym ich nie obchodzi" - czytamy.

Czytaj także: Orwat nie traci humoru po słabszym meczu

- To nieprawda, że nie ma dla nas tematu Oskara - stwierdza Kanclerz. - Dziadek Władek Gollob rozmawiał z wnukiem wiele razy, mnie też o to prosił, mówił, że mnie posłucha. Gadałem więc z Oskarem nie raz i nie dwa. Moja ręka jest do niego wyciągnięta, tak samo, jak ręka dziadka, czy wujka Tomasza Golloba. Na razie jednak on nie chce się z nami przywitać. Pamiętajmy, że Oskar to dorosły człowiek, który sam musi dojść do wniosku, że chce pomocy. Zapewniam jednak, że rodzina robi wszystko, co w jej mocy. Ja też nie pozostaję obojętny - kończy prezes Polonii.

Czy uważasz, że zarzuty kibica Polonii są zasadne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (33):

 • Polonia BKS Zgłoś
  A Ty Dariusz zacząłeś pisać "sam do siebie"? Już aż tak Ci odwaliło miernoto dziennikarska? Po ilu browarach żeś to pisał? Odstaw używki i skończ szukać sensacji, bo klub
  Czytaj całość
  odżywa i nie uda Ci się temu zapobiec szczurku przebrzydły...
  • BeKaeS Zgłoś
   Panowie to teraz My napiszmy list do Pana Kanclerza z podziękowaniem jak jest dobrze. Dla ostafa kolejna szansa na artykuł a i większość kibiców wyjdzie nad tego jednego negatywnego
   Czytaj całość
   bohatera także wszyscy zadowoleni
   • gryfik Zgłoś
    Ledwo w klubie polepszyło sie to już jakaś gnida próbuje jątrzyć , dawać go na rozmowe z kibicami ( prawdziwymi ) , po co media angażować i szukać taniej sensacji ...
    Wszystkie komentarze (33)

    Komentarze (33)

    ×
     Wszystkie komentarze (33)
     PRZEJDŹ NA WP.PL