Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki na meczu kadryWP SportoweFakty / Mariusz Krupa / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki na meczu kadry

Maciej Janowski i Piotr Pawlicki podpadli sponsorom. Przykryli ich logotypy

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Sponsorzy reprezentacji Polski na żużlu oburzeni zachowaniem zawodników Macieja Janowskiego i Piotra Pawlickiego. Na meczu Polska - Reszta Świata obaj przykryli reklamy firm, które zrzucają się na budżet kadry.

Budżet reprezentacji to nie jest tak wielka kasa, jak w przypadku klubu PGE Ekstraligi, ale zawodnicy, którzy dostają powołania na mecze towarzyskie kadry i turniej Speedway of Nations dostają za to konkretne pieniądze. W przypadku SoN wynagrodzenie przekracza 30 tysięcy złotych, gdy idzie o spotkanie, takie jak to ostatnie z Resztą Świata, żużlowcy dostają 15 tysięcy. Nic dziwnego, że sponsorzy reprezentacji wyrazili oburzenie, kiedy zobaczyli, jak poubierali się żużlowcy na mecz, który odbył się 21 kwietnia w Rzeszowie.

Maciej Janowski przed zawodami paradował w klubowej kurtce Betardu Sparty Wrocław, choć podobnie jak wszyscy dostał ciepłą odzież z logotypami sponsorów kadry. Tych schował jednak pod kurtką. Z kolei Piotr Pawlicki tak założył plastron na prezentacji, że ukrył pod nim pagony, na których były nazwy firm, które za to miejsce zapłaciły konkretne pieniądze.

Czytaj także: GKSŻ wyjaśnia zasady nominacji zawodników do eliminacji do Grand Prix i SEC

Nie od dziś jest tak, że wielu żużlowców, często dla zwykłego lansu, potrafi biegać do telewizyjnych wywiadów z puszką pewnego napoju energetycznego, nie przykłada natomiast większej wagi do należytego prezentowania innych sponsorów. Ci jednak obejrzeli transmisję, zrobili zdjęcia i są zwyczajnie oburzeni.

Dodajmy, że widok Janowskiego w kurtce, czy Pawlickiego z przykrytymi pagonami kontrastował z ubiorem takiego Bartosza Zmarzlika , który w parku maszyn był ubrany w kevlar, plastron miał założony należycie i każdy mógł zobaczyć, za czyje pieniądze jeździ kadra.

Czytaj także: Mocne słowa ojca zawodnika Falubazu: Nie liczy się kto wygra, ale kto ma znajomości

ZOBACZ WIDEO Świetny Tai Woffinden. Zobacz skrót meczu Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona Góra

Czy zachowanie kadrowiczów należy uznać za naganne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (48):

 • PoloniaWielka Zgłoś
  Zachowanie zawodników nie do obrony. I nie należy tego łączyć z nieodbytym ZK, bo to dwie różne sprawy. A niektórzy próbują przez to relatywizować. Ale gdzie był Cieślak? Nie ma
  Czytaj całość
  trenera, który mógłby ustawić zawodników do pionu? A może Cieślak wcale autorytetu wśród zawodników nie posiada, lansuja go tylko decydenci i marne pismaki? Bo Cieślak też jest współwinny danej sytuacji. Sponsorzy mają rację i ukarania powinni zostać zawodnicy, ale też Cieslak (ten przez działaczy) za niedopilnowanie obowiązków.
  • Gekon Zgłoś
   Dramat. Katastrofa. Kury przestały się nieść. Pewnie już ci sponsorzy kadry martwią się jak tu poskładać budżet bo niebotyczne straty ponieśli. Żużel uwielbiam, ale cała otoczka
   Czytaj całość
   sponsorów wokół tej dyscypliny jest śmieszna. Plują się o te logotypy jakby byli firmami globalnymi pokroju Nike, Adidas. Zrobią bramę do garażu i myślą, że będą dyktować warunki.
   • - Paweł - Zgłoś
    Dodam, że na jednej fotce jest dowód na to J. Kołodziej zdjął plastron z logotypem sponsora i wystawił w stronę fotografa tylko lewą nogę z logo swojego sponsora.Pawlickiemu zwrócono
    Czytaj całość
    uwagę, że plastron jest źle założony i po powrocie z prezentacji zalozył go prawidłowo
    Wszystkie komentarze (48)

    Komentarze (48)

    ×
     Wszystkie komentarze (48)
     PRZEJDŹ NA WP.PL