Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Rolnicki przed Matejem Zagarem WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Patryk Rolnicki przed Matejem Zagarem

PGE Ekstraliga: Patryk Rolnicki z żółtą kartką. Kolejne kontrowersje w Grudziądzu

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Patryk Rolnicki otrzymał żółtą kartkę za spowodowanie wypadku Maxa Fricke w ostatniej gonitwie meczu PGE Ekstraligi pomiędzy MRGARDEN GKM-em Grudziądz a Betard Spartą Wrocław. Sam zawodnik wydawał się jednak mieć inne zdanie niż sędzia Paweł Słupski.

Początkowo Patryk Rolnicki nie był przewidziany do startu w biegu piętnastym, ale młodzieżowiec MRGARDEN GKM-u Grudziądz zastąpił Krzysztofa Buczkowskiego, który odczuwał skutki upadku we wcześniejszej fazie spotkania.

Na drugim łuku Rolnicki popełnił błąd i zaczął wynosić się szeroko, trafiając w rozpędzonego po zewnętrznej Maxa Fricke. Sędzia Paweł Słupski nie tylko wykluczył zawodnika gospodarzy z powtórki biegu, ale dodatkowo ukarał go żółtą kartką.

Czytaj także: Jamróg z pretensjami do Fricke 

Rolnicki w rozmowie z Eleven Sports stwierdził, że "taki jest żużel" i nie wyglądał na zawodnika, który zgadza się z werdyktem arbitra. 

ZOBACZ WIDEO Nie tylko Sparta ma problem z juniorami. Dotyczy to większości klubów

Była to kolejna kontrowersyjna sytuacja podczas spotkania w Grudziądzu. W gonitwie jedenastej żółtą kartką ukarany został Maciej Janowski, który bezpardonowo zaatakował wspomnianego wcześniej Krzysztofa Buczkowskiego.

Komentujący spotkanie w Eleven Sports trener Rafał Dobrucki stwierdził, że faul Rolnickiego był poważniejszy i znacznie bardziej zasługiwał na żółtą kartkę, niż w przypadku wcześniejszego ataku kapitana Betard Sparty Wrocław.

Czytaj także: Dudek za Janowskiego w SoNTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Patryk Rolnicki zasłużył na żółtą kartkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (24):

 • Sebol Zgłoś
  Unia plan wykonała w 100%, mimo osłabienia. Bardzo byłem zdziwiony postawą Trofimowa, więcej oczekuje się od dobrego juniora. Dla mnie właśnie formacja juniorska z Lublina jest drugą
  Czytaj całość
  formacją po Unii. Patrząc na skład Lublina, ciężko będzie Zengocie wbić się do drużyny, jedyna opcja za Lamparta. Tak jak pisałem wcześniej, trzymam kciuki, żeby Lublin się utrzymał - warto dla kibiców Panowie, pośladki spinać. Szacun kibice
  • Kaczor_ Zgłoś
   Rolnicki więcej pokory i kultury.
   • omen Zgłoś
    Rolnicki z Jamrogiem mogli zostać w Unii.
    Wszystkie komentarze (24)

    Komentarze (24)

    ×
     Wszystkie komentarze (24)
     PRZEJDŹ NA WP.PL