Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Lampart, Emil Sajfutdinow WP SportoweFakty / Michał Chęć / Dawid Lampart, Emil Sajfutdinow.

PGE Ekstraliga: Sędzia z Lublina nie poprowadzi meczu Speed Car Motoru. Liga zmieniła arbitra

Dawid Borek
Dawid Borek
Paweł Słupski, sędzia pochodzący z Lublina, miał poprowadził piątkowy mecz PGE Ekstraligi między Stelmet Falubazem Zielona Góra a Speed Car Motorem Lublin. Liga, chcąc uniknąć kontrowersji, zmieniła jednak arbitra.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Nazwisko Pawła Słupskiego w kontekście prowadzenia meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra - Speed Car Motor Lublin wywołało kontrowersje. To bowiem sędzia z Lublina, były kierownik TŻ Sipma. Z drugiej strony od kilku lat mieszka jednak w Warszawie i Ekstraliga Żużlowa traktuje go jako arbitra z tego miasta.

Chcąc uniknąć niepotrzebnych komentarzy i presji na rozjemcy, PGE Ekstraliga zdecydowała się na zmianę obsady sędziowskiej piątkowego spotkania w Zielonej Górze. Zamiast Pawła Słupskiego, zawody poprowadzi Michał Sasień.

Komunikat PGE Ekstraligi:

"W związku z licznymi rozbieżnymi komentarzami dotyczącymi wyznaczenia Pawła Słupskiego do prowadzenia meczu 5. rundy PGE Ekstraligi Stelmet Falubaz Zielona Góra - Speed Car Motor Lublin, Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. postanowiła dokonać zmiany obsady sędziowskiej na ten mecz.

ZOBACZ WIDEO Nie tylko Sparta ma problem z juniorami. Dotyczy to większości klubów

Temat wyznaczenia Pawła Słupskiego do prowadzenia meczu z udziałem Speed Car Motoru Lublin wywołał bardzo dużo komentarzy i kontrowersji z udziałem mediów, a także środowiska żużlowego na kilka dni przed kalendarzową datą meczu. Aby bezpośrednio przed zawodami i w trakcie ich trwania, mając na uwadze podejmowanie przez sędziego bezstronnych decyzji, nie wywierać niepotrzebnej presji na arbitrze, organ zarządzający rozgrywkami, postanowił, że sędzią meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra - Speed Car Motor Lublin będzie Michał Sasień.

Jednocześnie podkreślamy, że Paweł Słupski od ponad 11 lat mieszka w Warszawie i nie jest w żaden sposób związany z klubem z Lublina."

Zobacz także:
PGE Ekstraliga. Patryk Rolnicki odpowiada na hejt. Junior GKM-u zabrał głos w sprawie upadku Maxa Fricke
PGE Ekstraliga: Prezes forBET Włókniarza chce być jak Margaret Thacher. Ma pomysł na chuliganów

Czy PGE Ekstraliga postąpiła słusznie, zmieniając sędziego meczu Falubaz - Motor?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL