Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Adam Skórnicki

PGE Ekstraliga. Skórnicki trafia z decyzjami. Sędzia Sasień tym razem bez skazy (rankingi)

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Adam Skórnicki, choć Stelmet Falubaz miał na początku problemy, może być zadowolony z jazdy i delikatnych roszad w składzie w starciu ze Speed Car Motorem. Zrehabilitował się Michał Sasień, który piątkowe zawody poprowadził bezbłędnie.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Menadżer Stelmet Falubazu Zielona Góra może mieć powody do zadowolenia. Po efektownym zwycięstwie w Derbach Ziemi Lubuskiej w Gorzowie (49:41), gdzie żonglerka ze składem zdała egzamin, mała kosmetyka w parach przed domowym meczem ze Speed Car Motorem Lublin także wypadła korzystnie. Jego drużyna, choć początek miała nieudany, wysoko pokonała beniaminka, bo 54:36.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jan Krzystyniak. Na pełnym gazie: Jazda Get Well jest straszna

Adam Skórnicki szczególnie zadowolony powinien być z postawy Michaela Jepsena Jensena i Piotra Protasiewicza. Pierwszy nie przeszkadza sobie z Nickim Pedersenem, drugi jako prowadzący parę znów jest skuteczny na domowym torze. Potwierdza się także, że decyzja z przestawieniem znajdującego się w wybornej formie Martina Vaculika do juniorów, była jak najbardziej słuszna. Z każdym biegiem Falubaz lepiej odczytywał tor, który sprzyjał walce na dystansie. Dla Skórnickiego piątka z plusem.

Menadżer lublinian, Jacek Ziółkowski, z początku mógł mieć tzw. "flashbacki" ze spotkania z drugiej rundy, gdy jego podopieczni świetnie rozpoczęli starcie z truly.work Stalą Gorzów (41:49). Potem była powtórka z rozrywki i zielonogórzanie, gdy już doszli do głosu, pozbawili lublinian argumentów. Jedynymi byli w zasadzie Paweł Miesiąc i Mikkel Michelsen.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Nie zazdroszczę Jackowi Frątczakowi. To idzie w złym kierunku

Duńczyk wystąpił jako rezerwa taktyczna w biegu jedenastym za Andreasa Jonssona, ale już z rewelacyjnego w tym roku Polaka sześć razy nie skorzystano. Ziółkowski tłumaczył to problemami Miesiąca ze zdrowiem. - Paweł był od kilku dni przeziębiony, nie mogłem go mocniej eksploatować - tłumaczył opiekun Motoru. Tak czy owak wyższej oceny niż cztery dać nie możemy. Motor prawdopodobnie stracił szansę na bonus w dwumeczu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland: świeża krew Brytyjczyków

Sędzia Michał Sasień dostał drugą szansę prowadzenia meczu w Zielonej Górze w tym roku i tym razem sprostał zadaniu. Wszyscy pamiętają ewidentny jego błąd w spotkaniu Falubazu z MRGARDEN GKM-em Grudziądz (46:44), gdy nie przerwał ostatniego biegu po starcie na dwa razy Vaculika i być może pozbawił grudziądzan wyczekiwanego wyjazdowego sukcesu.

Teraz Sasień ustrzegł się błędów i dostał szóstkę. Słusznie rozdawał ostrzeżenia jeźdźcom z Lublina. Dwukrotnie Jonssonowi (utrudnianie procedury startowej), a raz Miesiącowi (tworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze po wystawianiu nogi w stronę rywala). Bezdyskusyjne było też wykluczenie Patryka Dudka po upadku w gonitwie trzeciej.

Ranking menadżerów PGE Ekstraligi:

MiejsceTrener/MenadżerKlubŚrednia not
1.Piotr BaronUnia Leszno5,75
2.Adam SkórnickiFalubaz Zielona Góra5,10
3.Marek CieślakWłókniarz Częstochowa4,75
4-6.Robert KempińskiGKM Grudziądz4,50
4-6.Dariusz ŚledźSparta Wrocław4,50
4-6.Jacek ZiółkowskiMotor Lublin4,50
7-8.Stanisław ChomskiStal Gorzów3,50
7-8.Jacek FrątczakGet Well Toruń3,50


Ranking sędziów PGE Ekstraligi:

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1-2.Krzysztof Meyze36,00
1-2.Piotr Lis26,00
3.Remigiusz Substyk45,13
4-5.Michał Sasień25,00
4-5.Paweł Słupski25,00
6.Artur Kuśmierz24,50
7.Jerzy Najwer12,00


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy zgadzasz się z maksymalną notą dla sędziego Michała Sasienia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL