Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Peter KildemandWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Peter Kildemand

PGE Ekstraliga: nowe informacje ws. zdrowia Petera Kildemanda. Duńczyk musi pozostać w szpitalu

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Peter Kildemand wymagał hospitalizacji na Węgrzech po wypadku w sobotnim SEC Challenge. Duńczyk czuje się już lepiej, ale nadal pozostaje w szpitalnym łóżku. Doszło u niego m.in. do wstrząśnienia mózgu i złamania nosa.

W sobotnim SEC Challenge miał miejsce groźnie wyglądający upadek Petera Kildemanda. Reprezentant Danii stracił panowanie nad motocyklem w piętnastej gonitwie, co zakończyło się dla niego kontaktem z nawierzchnią (czytaj więcej o tym TUTAJ).

"Peter jest nadal w szpitalu i zalecono mu kilkudniową hospitalizację, tak aby bezpiecznie wrócił do zdrowia po paskudnym wypadku. Doznał silnego wstrząśnienia mózgu, złamanego nosa. Ma też ranę pod okiem, bo został uderzony kierownicą" - poinformowano za pośrednictwem social mediów Kildemanda.

Czytaj także: Łaguta najlepszy w SEC Challenge 

Duńczyk w tej chwili potrzebuje odpoczynku, dlatego też w najbliższych dniach nie będzie dostępny w mediach społecznościowych. "Peter potrzebuje jak najwięcej spokoju. Oznacza to dla niego brak telewizji, telefonu, itd. Dziękujemy jednak za wszystkie wiadomości, jakie mu wysyłacie" - dodano w oświadczeniu.

Kontuzja Kildemanda to zła wiadomość dla truly.work Stali Gorzów. Gorzowian wkrótce czekają bardzo ważne mecze w PGE Ekstralidze. W nich rywalem zespołu prowadzonego przez Stanisława Chomskiego będzie Get Well Toruń. Zadecydują one o tym, czy Stal powalczy w tym roku o coś więcej niż utrzymanie (czytaj więcej o tym TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO Żużlowcy Get Well Toruń mogą czuć się urażeni słowami Przemysława Termińskiego

Czy kontuzja Petera Kildemanda to spore osłabienie truly.work Stali Gorzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL