Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Eduard Krcmar w białym kaskuWP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Eduard Krcmar w białym kasku

Unia Kolejarz - PSŻ: Becker ratował gospodarzy, kwartet liderów w PSŻ (noty)

Artur Babicz
Artur Babicz
W meczu 7. kolejki 2. LŻ Stainer Unia Kolejarz Rawicz uległa Power Duck Iveston PSŻ Poznań 35:55. Goście w tym spotkaniu byli niemal perfekcyjni i nie posiadali słabych stron. Odwrotnie było wśród gospodarzy, u których błysnął jedynie Becker.

Noty dla zawodników Stainer Unii Kolejarza Rawicz:

Jaimon Lidsey - 2. Kibice Unii Kolejarza na pewno tego się nie spodziewali, ich lider pojechał bardzo słabo i bez wątpienia był największą niespodzianką "in minus" tego spotkania. Przede wszystkim jeżeli Australijczyk poważnie myśli o tym, aby szybko przeskoczyć do PGE Ekstraligi, to nie może sobie pozwolić na takie wpadki w 2. Lidze Żużlowej

Szymon Szlauderbach - 3. Co prawda zdobył tyle samo punktów co Lidsey, ale oczekiwania wobec niego są dużo mniejsze oraz na torze prezentował zupełnie inną postawę. W odróżnieniu do innych swoich tegorocznych występów, w sobotę jeździł naprawdę nieźle. Był aktywny, dawał kolegom impuls do walki i przede wszystkim jechał w jedynych dwóch biegach zakończonych podwójną wygraną przez gospodarzy.

Damian Baliński - 1. Zaledwie tydzień wcześniej był liderem Unii Kolejarza w meczu ze Skorpionami. Wszyscy myśleli, że w rewanżu tych zespołów na swoim stadionie będzie przynajmniej tak samo dobrze. Jednak nic bardziej mylnego. Baliński przegrywał starty i był wolny na dystansie. Tak nie powinien prezentować się kapitan drużyny.

ZOBACZ WIDEO W PGE Ekstralidze poza wyścigami na torze, jest też rywalizacja działaczy

CZYTAJ TAKŻE: We wtorek Get Well ogłosi rozstanie z Frątczakiem

Arkadiusz Pawlak - 3. Największe pozytywne zaskoczenie w ekipie gospodarzy. Spodziewano się, że z nr 12 pojedzie, któryś z ekstraligowców, ale ostatecznie postawiono na Pawlaka. Jak się okazało, to była trafna decyzja. Pawlak jeździł bardzo ambitnie i widać, że swoją jazdą chciał zmazać plamę po wcześniejszych niezbyt udanych występach w barwach Unii Kolejarza. Ostatecznie był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem gospodarzy i chyba wywalczył sobie miejsce w składzie na następny mecz.

Luke Becker - 4. Powtórzył swój wynik z pierwszego meczu tych ekip i potwierdził, że dobry rezultat w debiucie nie był przypadkiem. Punktowo był liderem zespołu, ale tylko w jednym biegu przyjechał jako zwycięzca. Widać, że Amerykanin ma potencjał i jego zakontraktowanie jest dobrą inwestycją w przyszłość.

Krzysztof Sadurski - 1. Nie mogło być innej oceny. Jedyny punkt zdobyty po wykluczeniu swojego kolegi z pary. W każdym biegu przyjeżdżał daleko za rywalami.

Kacper Pludra - 3. Zrobił wszystko czego można było od niego oczekiwać. Jako jeden z nielicznych zawodników nie zawiódł. W biegu młodzieżowym pokonał juniora rywali, a później nawet udało mu się objechać jednego z liderów poznaniaków.

Noty dla zawodników Power Duck Iveston PSŻ Poznań:

David Bellego - 4+. Występ niemal kompletny. W czterech biegach nikt nie miał nawet szans na nawiązanie z nim rywalizacji, ponieważ zdecydowanie uciekał rywalom od samego startu. Jednak trzeba zwrócić uwagę na jeden "kompromitujący" występ kiedy po tym jak zaspał na starcie nie był w stanie wyprzedzić nawet młodzieżowca gospodarzy.

Marcel Kajzer - 3. Wynik punktowy gorszy niż jego postawa na torze. W każdym biegu zostawiał serce i nawet jak nie zdobywał punktów, to mocno naciskał rywali. Dodatkowo, w trudnym momencie kiedy Bellego zaspał na starcie, to wziął wynik zespołu na swoje barki i wygrał bieg. 

Marcin Nowak - 5-. Bardzo dobry występ w jego wykonaniu. Razem z Eduardem Krcmarem tworzą bardzo silną parę, w której ciężko wskazać kto jest liderem, a kto doparowym i ta sytuacja z pewnością jest bardzo korzystna dla PSŻ-u. Drobny minus za 11. bieg, kiedy to dał się rywalom objechać na 5:1.

Eduard Krcmar - 5. Czech był bliski "płatnego kompletu" punktów. Podobnie jak pisaliśmy u Marcina Nowaka, tworzą bardzo dobrą i przede wszystkim równą parę, której muszą obawiać się wszystkie zespoły w lidze.

Władimir Borodulin - 4+. Rosjanin dostał szansę powrotu do składu PSŻ-u i z pewnością pokazał, że na to zasłużył. Każdy bieg z jego udziałem to była gwarancja dużych emocji, jednak co najważniejsze, dostarczył zespołowi dwucyfrową liczbę punktów. Wydaje się, że tym meczem zagwarantował sobie miejsce w składzie Skorpionów na dłużej.

Marek Lutowicz - 5. Kolejny bardzo dobry występ młodzieżowca PSŻ-u. Obiekt w Rawiczu jest mu bardzo dobrze znany z czasów jazdy dla tego klubu i z pewnością miało to wpływ na jego postawę. Nie dość, że objeżdżał młodzieżowców rywali, to z łatwością na trasie minął Balińskiego.

Michał Curzytek - 3. Drugi z juniorów Skorpionów zrobił wszystko to, czego od niego oczekiwano. Przywiózł punkty w biegu juniorskim, a później objechał młodzieżowca rywali. Poza tym miał trochę problemów z płyną jazdą i przez to na dystansie stracił kilka punktów.

CZYTAJ TAKŻE: Zmarzlik wygrał w Krsko w stylu godnym Tomasza Golloba

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy Stainer Unia Kolejarz Rawicz potrzebuje więcej wzmocnień z PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL