WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Jason Doyle, Norbert Kościuch, Anders Thomsen

Żużel. Get Well wygrał tylko raz, ale w klubie mówią, że zabawa dopiero się zaczyna. Plan na ratunek jest

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Większość ekspertów w prywatnych rozmowach podkreśla, że Get Well Toruń, choć wygrał pierwszy mecz w sezonie, nadal jest głównym kandydatem do spadku. W klubie mówią jednak, że dla nich liga dopiero się zaczyna.

Get Well Toruń wygrał w tym sezonie jedno z sześciu spotkań, ale w klubie jest olbrzymia wiara w to, że uda się uniknąć najgorszego. - Jeszcze przed startem ligi mówiłem, że ze względu na terminarz sezon rozpocznie się dla nas dopiero na półmetku rundy zasadniczej - komentuje Adam Krużyński, jedna z trzech osób odpowiedzialnych za prowadzenie drużyny w trakcie spotkań. - To się właśnie dzieje. Wygraliśmy ze Stalą. Wierzę, że to nie koniec.

Członkowie sztabu trenerskiego nie nastawiają się na jakieś konkretne rozwiązania, ale Krużyński zwraca nam uwagę, że jak wszystko dobrze pójdzie, to jeszcze w czerwcu Get Well może całkowicie oddalić od siebie widmo spadku. W tym miesiącu, poza wyjazdem do Gorzowa, czeka drużynę spotkanie z Speed Car Motorem Lublin u siebie oraz dwumecz z MRGARDEN GKM-em Grudziądz.

Czytaj także: Kontrola na meczu Get Well - Stal. Szukano dziurawych gaźników

- Jeśli z Motorem wygramy za trzy, czyli z bonusem i to samo powtórzymy z GKM-em, to może być naprawdę ciekawie. Zwłaszcza że w perspektywie mamy jeszcze w Toruniu spotkania z Falubazem i Spartą - komentuje Krużyński.

Get Well nie robi żadnych wielkich kalkulacji, ale z takiego pobieżnego wglądu w rozkład jazdy wynika, że jest szansa na około 10-11 punktów. W klubie nie są pewni, co to oznacza, ale liczą, że w najgorszym razie grozi im jazda w barażu.

Czytaj także: Ostafiński: Chemia i dziurawe silniki w żużlu. Łap oszusta

ZOBACZ WIDEO W PGE Ekstralidze poza wyścigami na torze, jest też rywalizacja działaczyKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Get Well jeszcze w czerwcu zapewni sobie utrzymanie w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (43):

    Pokaż więcej komentarzy (40)
    PRZEJDŹ NA WP.PL