Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tai WoffindenWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Tai Woffinden

Grigorij Łaguta staranował Taia Woffindena. Fatalny upadek mistrza świata

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Już w pierwszym wyścigu meczu Speed Car Motoru Lublin z Betard Spartą Wrocław doszło do bardzo groźnie wyglądającego upadku Taia Woffindena. Mistrz świata leżał po ostrym ataku Grigorija Łaguty. Rosjanin został wykluczony z powtórki.

Fatalny wypadek Taia Woffindena w inauguracyjnym wyścigu meczu w Lublinie. Przy prowadzeniu 5:1 gospodarzy, Grigorij Łaguta próbował poszerzyć tor jazdy, by zablokować mistrza świata, szarżującego po zewnętrznej. Rosjanin zahaczył o koło prowadzącego Dawida Lamparta, stracił panowanie nad motocyklem i staranował Woffindena, który uderzył w bandę.

Sędzia Jerzy Najwer wykluczył z powtórki Łagutę. Nie ukarał natomiast Rosjanina żółtą kartką. - Myślę, że gdyby nie pociągnęło Griszy, Tai Woffinden przejechałby pod płotem - wyjaśniał w studio Eleven Sports, Oskar Bober.

Jak donosił reporter Eleven Sport, Marcin Kuźbicki, w parku maszyn Grigorij Łaguta miał pretensje do Dawida Lamparta, że był wolny na wyjściu z wirażu. Tai Woffinden opuścił tor w karetce. Nie był zdolny do występu w powtórce wyścigu pierwszego. Nie wiadomo, czy Brytyjczyk będzie w stanie kontynuować zawody w Lublinie. Gdyby tak się stało, Betard Sparta Wrocław będzie bardzo mocno osłabiona. W pierwszym wyścigu w miejsce Woffindena pojechał Gleb Czugunow.

Dodajmy, że Łaguta za utrudnianie startu otrzymał w pierwszym podejściu do inauguracyjnego wyścigu ostrzeżenie.

Aktualizacja: Karetka z Taiem Woffindenem opuściła stadion w Lublinie i pojechała do szpitala. Brytyjczyk nie wystartuje już w tym meczu. Jak poinformował Marcin Kuźbicki, Woffinden najbardziej uskarżał się na ból w łopatce. Badania w szpitalu mają wykazać, jak groźnego urazu nabawił się mistrz świata.

Zobacz także: Była Unia Anderssona, teraz jest Unia Hollowaya
Zobacz także: Amatorzy spotkali się z Piotrem Szymańskim


ZOBACZ WIDEO: Doping technologiczny. Czy jest możliwe, aby żużlowcy dolewali coś do silników?

Czy Grigorij Łaguta powinien otrzymać żółtą kartkę za spowodowanie upadku Taia Woffindena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

Wszystkie komentarze (22)

Komentarze (22)

    Wszystkie komentarze (22)
    PRZEJDŹ NA WP.PL