Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin Vaculik (kask niebieski) i Michał GruchalskiWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Martin Vaculik (kask niebieski) i Michał Gruchalski

Żużel. PGE Ekstraliga. Włókniarz - Falubaz. Kontrowersyjne wykluczenie Gruchalskiego

Dawid Borek
Dawid Borek
Mecz forBET Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra dobrze się nie zaczął, a już mieliśmy kontrowersję. Chodzi o wykluczenie Michała Gruchalskiego w drugim wyścigu.

W biegu juniorskim startujący z pierwszego pola Norbert Krakowiak zaczął poszerzać swój tor jazdy, mieliśmy do czynienia z tzw. efektem domina. Na jego końcu znajdował się Michał Gruchalski, który napędzał się szerzej. Zabrakło jednak dla niego miejsca, a by nie uderzyć w Jakuba Miśkowiaka, Gruchalski był zmuszony do zmiany toru jazdy. To zakończyło się wylądowaniem na torze.

Sędzia Piotr Lis po analizie powtórek podjął decyzję o wykluczeniu młodzieżowca forBET Włókniarza Częstochowa. Dawid Stachyra to wykluczenie nazwał absurdalnym, z decyzją arbitra nie zgadzał się też żużlowy ekspert Krzysztof Cegielski.

- Najbardziej sprawiedliwą decyzją byłaby powtórka w czwórkę, bo Gruchalski musiał zmienić tor, by nie wjechać w Miśkowiaka - komentował Cegielski w studiu nc+. Sędzia uznał jednak, że jedynym winowajcą wypadku był Gruchalski.

ZOBACZ WIDEO: Pedersen omal nie staranował Jensena. Jak to ma się do rodzinnej atmosfery w Falubazie?

Do juniora forBET Włókniarza wyjechała karetka, zawodnik uskarżał się na ból w lewej kostce. Najprawdopodobniej jednak skończyło się na potłuczeniach, a Gruchalski będzie kontynuował zawody.

W powtórce 2. gonitwy wygrał Jakub Miśkowiak, który za swoimi plecami zostawił Mateusza Tondera i Norberta Krakowiaka.

Zobacz także:
Żużel. PGE Ekstraliga. Władysław Komarnicki: Daliśmy tlen Toruniowi. Honorowy Woźniak
Żużel. PGE Ekstraliga. Spora kontrowersja w Gorzowie. Upadek Thomsena wzbudził podejrzenia

forBET Włókniarz Częstochowa
Stelmet Falubaz Zielona Góra
51:39Bieg .
Relacja Live

Czy sędzia słusznie wykluczył Gruchalskiego z 2. biegu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL