Najnowsze Wyniki/Kalendarz
narada w Get Well Toruń WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: narada w Get Well Toruń

Żużel. Śledź i Cieślak mogą triumfować. Skórnicki i toruńskie trio w odwrocie (ranking menedżerów)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Dariusz Śledź i Marek Cieślak odnieśli cenne zwycięstwa w miniony weekend i zasłużyli na najwyższe noty w naszym rankingu. Po przeciwnej stronie barykady znaleźli się za to Adam Skórnicki oraz sztab szkoleniowy Get Well Toruń.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Jako pierwsi rywalizację w ostatniej rundzie zaczęli żużlowcy Fogo Unii Leszno i MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Wśród miejscowych trudno o cokolwiek doczepić się do Piotra Barona. Jego zespół był faworytem i odniósł pewne zwycięstwo. Zawodnicy jechali niemal jak z nut, więc zmian nie trzeba było nawet dokonywać. Zasłużona piątka dla Barona.

Nieco inaczej wygląda to u Roberta Kempińskiego. Menedżerowi z Grudziądza można zarzucić, że nie desygnował do boju Artioma Łaguty jako rezerwy taktycznej. Mógł to zrobić chociażby w gonitwie dziewiątej, bo jadący w tym biegu Krzysztof Buczkowski nie rokował najlepiej. Dlatego, mimo zdobycia 38 punktów na trudnym terenie, "czwóreczka" dla Kempińskiego.

Czytaj także: Gorzowscy juniorzy robią różnicę 

W przypadku meczu w Lublinie założony wcześniej plan taktyczny Dariusza Śledzia stracił na ważności w momencie kontuzji Taia Woffindena. Opiekun Betard Sparty Wrocław umiejętnie korzystał jednak z szybkiego Maksyma Drabika i puścił go do boju w drugiej części spotkania. To Drabik zrobił różnicę w ostatnich wyścigach i zapracował na szóstkę dla Śledzia.

ZOBACZ WIDEO: Zawodnik Falubazu panicznie bał się toru w Grudziądzu. Teraz wyjaśnia dlaczego

Kolejny mecz nie wyszedł za to Jackowi Ziółkowskiemu, przez co Speed Car Motor Lublin musi drżeć o utrzymanie. Brak ZZ za Andreasa Jonssona sprawił, że tym razem Ziółkowski nie miał aż tak dużego wpływu swoimi wyborami na losy spotkania. Menedżer nie ponosi przecież winy za słabsze występy Miesiąca czy Michelsena. Od nas czwórka za ten mecz.

W Gorzowie brawa należą się Stanisławowi Chomskiemu za występ juniorów, bo gdyby nie ich dorobek, to komplet punktów pojechałby do Torunia. W obliczu kontuzji Petera Kildemanda, menedżer truly.work Stali miał ograniczone pole manewru. Niewiele zabrakło do zdobycia bonusu, więc od nas czwórka.

Za to w Get Well Toruń niczym szczególnym nie wykazali się też Adam Krużyński, Karol Ząbik i Mark Lemon. Tym razem nie było żadnego tajnego planu z Norbertem Kościuchem, nie było reaktywacji Chrisa Holdera na wyjazdach. Już w trzecim biegu stosowano rezerwę taktyczną, więc brawa za refleks. Czwórka za ten mecz.

Marek Cieślak może odetchnąć z ulgą, bo jego forBET Włókniarz Częstochowa wygrał za trzy punkty ze Stelmet Falubazem Zielona Góra. Tor w końcu sprzyjał gospodarzom, udało się reaktywować Pawła Przedpełskiego i Adriana Miedzińskiego. Od nas "szóstka".

Czytaj także: Wielka wygrana Włókniarza 

U Adama Skórnickiego aż prosiło się o manewry taktyczne, ale jak wiadomo opiekun zielonogórzan nie jest ich wielkim fanem. Aż cztery szanse dostał Piotr Protasiewicz. Z drugiej strony, przed 9. i 13. biegiem, w których jechał Protasiewicz, goście nie przegrywali sześcioma punktami. Skórnicki miał zatem związane ręce. Być może warto było pójść za ciosem i desygnować Dudka w biegu piętnastym, ale to już tylko dywagacje. Od nas "trójka" za ten mecz.

Ranking menadżerów PGE Ekstraligi:

MiejsceTrener/MenadżerKlubŚrednia not
1.Piotr BaronUnia Leszno5,38
2.Dariusz ŚledźSparta Wrocław5,06
3.Adam SkórnickiFalubaz Zielona Góra4,63
4.Jacek ZiółkowskiMotor Lublin4,31
5.Robert KempińskiGKM Grudziądz4,29
6.Stanisław ChomskiStal Gorzów3,94
7.Marek CieślakWłókniarz Częstochowa3,88
8.Jacek Frątczak / Karol ZąbikGet Well Toruń3,71


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy trio Krużyński-Ząbik-Lemon utrzyma Get Well Toruń w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL