Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jason Doyle WP SportoweFakty / Tomasz Sieracki / Na zdjęciu: Jason Doyle

Żużel. PGE Ekstraliga. Kontrowersje w Grudziądzu. Doyle z pretensjami do Buczkowskiego

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w meczu MRGARDEN GKM-u Grudziądz z Get Well Toruń. W biegu dziesiątym w pierwszym łuku upadli Jason Doyle i Krzysztof Buczkowski. Australijczyk miał ogromne pretensje do rywala o ostrą jazdę.

Zaraz po starcie Krzysztof Buczkowski i Jason Doyle znaleźli się obok siebie w pierwszym łuku. Zawodnik gospodarzy poszerzał tor jazdy Australijczykowi, po czym ten upadł na tor. Swojego motocykla nie opanował też reprezentant MRGARDEN GKM-u Grudziądz i po chwili sam zapoznał się z nawierzchnią na wyjściu z pierwszego łuku.

Doyle bardzo szybko podniósł się z toru i zaczął gestykulować rękoma, mając pretensje do Buczkowskiego o zbyt ostrą jazdę. Sędzia Krzysztof Meyze pozostał jednak niewzruszony na reakcję zawodnika Get Well Toruń i zarządził powtórkę biegu w pełnej obsadzie.

Czytaj także: Morris odpiera zarzuty po Grand Prix 

Podobnie sytuację ocenił Robert Wardzała w studiu nSport+. - Wydaje mi się, że Krzysztof pojechał za głęboko, choć wiedział, że ma za plecami Jasona, a ten z kolei nie musiał tam jechać. Puściłbym powtórkę w czterech, aby żadnego z nich nie krzywdzić - powiedział Wardzała.

Ekspert nSport+ podkreślił, że Buczkowski świadomie obrał taki kierunek jazdy. - Oczywiście, że Krzysztof świadomie chciał zamknąć tor jazdy Doyle'owi, a skończyło się to groźnie. Mimo kontrowersji, puściłbym to w czwórkę - dodał.

Czytaj także: Groźny karambol w Łodzi. Musielak poszkodowany 

W powtórce feralnego wyścigu Doyle sięgnął po pewne zwycięstwo.

MrGarden GKM Grudziądz
eWinner Apator Toruń
55:35Bieg .
Relacja Live


ZOBACZ WIDEO: Żużlowiec Falubazu przeszedł żużlowe piekło. Pojawił się strach przed jazdąTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Krzysztof Buczkowski powinien zostać wykluczony z 10. biegu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • Ufo10 Zgłoś
  Zewnętrzna ciągnie, więc to normalnie, że Buczek szukał tam ścieżki
  • netoperek Zgłoś
   Nie rozumiem takiej oceny sytuacji. Jak dla mnie Buczek w tym wypadku ewidentnie do wykluczenia i co najmniej żółta kartka. Rozumiem, że poszerzenie/wywożenie rywala to element taktyki
   Czytaj całość
   ale Krzysztof nie zostawił Jasonowi praktycznie w ogóle miejsca. To nie był przypadek. Sytuacja z Torunia (Zagar/Doyle/Gruchalski) to przy tym to pikuś. Mam tez wątpliwości co do zasadności udzielonego Jasonowi ostrzeżenia. GKM wygrał jednak wysoko w pełni zasłużenie.
   • Giekaemowiec Zgłoś
    Jaka kontrowersja . Każdy w tym meczu dojeżdżał w to samo miejsce po starcie.. każdy. Doyle nie potrafi gazu zamknąć . Oczy ma widział że Krzysiek też tam jedzie a był zanim. Doyle
    Czytaj całość
    tak samo potraktował Bjerre tylko że Duńczyk potrafił ściąć do krawężnika. W 14 biegu Przemek tez jechał torem Doyla a Holder był z przodu . Identyczna sytuacja... I co . Przemek tez potrafi zamknąć gaz i przyciąć .... Ale mistrz świata Doyle woli się przewrócić :)
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL