Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zawodnik Spartana PrzemyślArchiwum prywatne / Kinga Cieliczka / Na zdjęciu: Zawodnik Spartana Przemyśl

Żużel. Kolejne świetne wieści z Przemyśla. Są pierwsi wychowankowie i sponsor strategiczny Spartana

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Mamy doskonałe wieści z południowo-wschodniej Polski. Spartan Przemyśl ma sponsora strategicznego, firmę Elektro-moz. Ponadto dwóch zawodników zdało w Toruniu licencję miniżużlową. Budowa klubu od podstaw to plan przemyskich działaczy.

Gdy w 2017 roku grupa pasjonatów żużla z Przemyśla ogłosiła, że chce stworzyć tam szkółkę żużlową i w przyszłości zbudować klub ligowy, wielu kibiców z niedowierzaniem łapało się za głowy. W końcu bardzo dawno nie wypaliło powołanie klubu w mieście, w którym żużla ligowego nie było nigdy. Od tego czasu mimo różnych problemów udało się wiele. Pierwsze efekty widzimy obecnie.

Klub z Przemyśla ma teraz nową nazwę. - Pozyskaliśmy sponsora strategicznego, Elektro-moz Spartan Przemyśl. Zainwestowaliśmy w kevlary, obszycia, odzież klubową i szykujemy się do obklejenia busa. Chcemy się skupić na budowaniu wizerunku oraz rozpoznawalności naszej marki na lokalnym rynku, gdyż duża część społeczeństwa nie wie o naszych działaniach. Jesteśmy po słowie z PoSiR-em i dziękujemy pani Dyrektor za chęć współpracy. To dzięki niej nasze plakaty będą widoczne na obiektach zarządzanych przez Przemyski Ośrodek Sportu - powiedział Maciej Gilowski, prezes klubu.

Zapowiada się wielkie ściganie w Gdańsku. Zobacz więcej!

Aktualnie na minitorze w Przemyślu trenuje dziewięciu chłopców w wieku 6,5-10 lat. Dwaj wychowankowie Elektro-moz Spartana zdało licencję. - W Toruniu egzamin pomyślnie przeszli Arkadiusz Kordek oraz Maciej Gudyka, dwóch pozostałych czeka w kolejce i być może podejdą do egzaminu. Szykujemy się na dwie, może trzy rundy mistrzostw Polski. Powoli czynimy przygotowania do kolejnych rozgrywek, w których chcemy objechać cały sezon - dodał Gilowski.

ZOBACZ WIDEO: Polny o kosmicznej ofercie dla mistrza świata. Jest coś na rzeczy

Klub chce, by w jego szeregi dołączyło jak najwięcej młodzieży. Ciągle trwają inwestycje w infrastrukturę. - Mamy wyrównany oraz utwardzony teren, teraz będziemy usypywać wierzchnią warstwę. Mamy już jedną część parku maszyn, kolejna będzie gotowa zimą. W najbliższym czasie zabieramy się za montaż świateł sygnalizacyjnych oraz maszyny startowej oraz przyłączy prądu i wody, ponadto będziemy pracować nad jakimś systemem polewania toru, bo to nasza pięta achillesowa. Jesteśmy umówieni z ekipami z Tarnowa oraz Lublina na wspólne treningi. Zebrała się bardzo fajna paczka i myślę, że zaowocuje to dłuższą współpracą - podsumował Maciej Gilowski.

"Michelsen ma szansę wygrać PGE IMME". Zobacz więcej!

Wiele wskazuje na to, że na emocje związane z dużym torem, kibice z Przemyśla będą musieli trochę poczekać. Klub cały czas poszukuje inwestora, więc należy się tu uzbroić w cierpliwość. Kto wie, może przystosowanie jednego z przemyskich stadionów lub budowa nowego obiektu do żużla zbiegnie się z czasem ze zdaniem licencji przez aktualnych miniżużlowców? Tej inicjatywie z pewnością warto kibicować.

Czy władze żużla powinny wspomóc inicjatywę w Przemyślu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • dmi Zgłoś
  Powodzenia!!! Niech żużel się rozwija. BRAWO!
  • Pinia Zgłoś
   Zyczymy wszystkiego najlepszego super wiadomość BRAVO
   • pz0 Zgłoś
    tydzień temu w Zielonej Górze spotkałem chłopaka z Przemyśla. Próbowałem podpytać o żużel, no to stwierdził że gdzieś tam jest paru zapaleńców, ale on to ma gdzieś i szkoda na
    Czytaj całość
    to kasy z miasta, Ale jak chcą to niech się kręcą w kółko. Tak ogólnie wśród jego znajomych to wiedzą że jakiś żużel jest ale mają na to wywalone i na żadne zawody nie mają zamiaru chodzić.Niestety, przed ludźmi z Przemyśla jeszcze tytaniczna praca. Zaszczepienie żużla w mieście ktore nigdy takim ośrodkiem nie było jest nieprawdopodobnie trudne. To naprawdę długie lata. Jestem jednak optymistą i wierzę że się nie zniechęcą. Już odwalili kawał dobrej roboty. Myślę że wszystkie kluby żużlowe powinny jakoś wspomóc nowy ośrodek. Nie myślę tu o pieniądzach, ale są inne sposoby. Może podesłać trenera, może zorganizować jakiś wspólny trening, podesłać używane ale dobre opony, gaźnik, tarczki czy co tam jeszcze. Może niech się pokaże jakiś znany żużlowiec, czy jakieś inne pomysły.Powodzenia w Przemyslu
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL