Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tadeusz ZdunekWP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Tadeusz Zdunek

Żużel. Jest wyrok sądu. Dobre wiadomości dla Wybrzeża. Gdański stadion żużlowy własnością miasta

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Trwający od wielu lat spór sądowy pomiędzy miastem Gdańsk a klubem GKS Wybrzeże, którego prezydentem jest Henryk Majewski dobiegł końca. Właścicielem stadionu im. Zbigniewa Podleckiego jest miasto. Otwiera to szanse na inwestycje w infrastrukturę.

Biuro Prezydenta Ds. Komunikacji I Marki Miasta wydało oświadczenie w tej sprawie. Jego treść prezentujemy poniżej:

Jeżeli chodzi o wyrok, to możemy potwierdzić, że jest on korzystny dla Gminy. Warto jednak podkreślić, że wyrok, który zapadł w tej sprawie nie dotyczył sporu o "przejęcie stadionu", bo GKS w roku 2005 zrzekł się użytkowania wieczystego tych terenów. Mimo to GKS twierdził, że nadal jest użytkownikiem wieczystym tego gruntu. Tego właśnie dotyczył pozew złożony przez GKS.

Sąd nie uwzględnił żądania GKS Wybrzeże i uznał, że klub ten nie jest użytkownikiem wieczystym terenu stadionu i nie jest właścicielem budynków i urządzeń znajdujących się na tym terenie.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Leszna pisze listy do Ekstraligi. O co w tym chodzi?

Aktualnie stadion jest dopuszczony do rozgrywek niższej klasy i odbywają się tu mecze 1 ligi żużlowej. Nie podjęto jeszcze decyzji dotyczących ewentualnych inwestycji, efektem których byłoby podniesienie jakości gdańskiego stadionu. Trzeba pamiętać, że zarówno modernizacja stadionu, jak i jego późniejsze utrzymanie generuje ogromne koszty, które musiałoby ponosić miasto. Inną kwestia jest finansowanie drużyny żużlowej, która mogłaby korzystać z tego obiektu. Konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej analizy finansowej, dzięki której będzie można oszacować koszty związane z przebudową i funkcjonowaniem stadionu. Dopiero wtedy będzie można podjąć decyzje odnośnie przyszłości stadionu.

Jędrzej Sieliwończyk
Inspektor Biuro Prezydenta Ds. Komunikacji I Marki Miasta

CZYTAJ TAKŻE:IMP: Piotr Pawlicki broni tytyłu w Lesznie. To brakujący skalp Zmarzlika

ZOBACZ WIDEO: Kibice grożą właścicielowi klubu. Szantażują go

Czy Zdunek Wybrzeże Gdańsk awansuje w przeciągu czterech lat do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL