Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin VaculikWP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Martin Vaculik

Żużel. Martin Vaculik: Chcę walczyć o medal IMŚ. Zrobię wszystko, by to osiągnąć

Dawid Borek
Dawid Borek
- Chcę walczyć o medal IMŚ. Zrobię wszystko, by to osiągnąć - podkreśla Martin Vaculik, obecnie czwarty żużlowiec w przejściowej klasyfikacji Grand Prix 2019.

W ostatniej rundzie elitarnego cyklu, która odbyła się na torze w Hallstavik, Martin Vaculik uzbierał 16 punktów, w całych zawodach plasując się na drugiej lokacie. W wyścigu finałowym musiał uznać wyższość jedynie Emila Sajfutdinowa.

- Jestem zadowolony z mojej dyspozycji. Wcześniej miałem pewien problem. Nie chcę mówić, o co dokładnie chodziło, ale wszystko zaczęło się w Krsko i nie chodzi tu o tamtejszy tor. W końcu znaleźliśmy jednak przyczynę problemów, dzięki czemu moje motocykle ponownie są bardzo szybkie - cieszy się Słowak, cytowany przez speedwaygp.com.

Po turnieju na szwedzkiej ziemi, Vaculik zajmuje czwarte miejsce w przejściowej klasyfikacji Grand Prix, ex aequo z Bartoszem Zmarzlikiem. Obaj żużlowcy w dotychczasowych rundach zgromadzili po 44 punty. Do prowadzącego trio Emil Sajfutdinow - Patryk Dudek - Leon Madsen, słoweńsko-polski duet traci trzy "oczka".

ZOBACZ WIDEO: Janusz Kołodziej: Rocznie żużel kosztuje mnie milion złotych

- Wiem, że jadę dobrze i wszystko układa się po mojej myśli. Jestem bardzo szczęśliwy z tego, ile do tej pory zdobyłem punktów. To główny cel na Grand Prix - gromadzić jak największe dorobki - zaznacza Vaculik.

- Przed nami nadal wiele, wiele zawodów. Nadal pozostanę skoncentrowany i wciąż będę ciężko pracował. Zapewniam, że dam siebie wszystko, bo w tym roku chcę walczyć o medal IMŚ. Zrobię wszystko, by zrealizować swój cel - podkreśla Słowak.

Kolejna runda elitarnego cyklu zostanie rozegrana 3 sierpnia. Wtedy najlepsi żużlowcy świata zjadą się do Wrocławia.

Zobacz także:
Żużel. Komarnicki krytykuje kibiców Unii Leszno. Zmarzlik jest dla niego moralnym zwycięzcą
Żużel. MRGARDEN GKM ma już wizję składu na sezon 2020. Za chwilę działacze usiądą do rozmów

KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy Vaculik w tym sezonie wywalczy medal IMŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL