Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek CieślakWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Marek Cieślak

Żużel. Koniec problemów Polaków. Reprezentacja jest już w Togliatti zwarta i gotowa. Trener Cieślak sprawdzał tor

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Po czwartkowych problemach z dotarciem do dalekiego Togliatti, polska reprezentacja na żużlu zameldowała się już w hotelu. Sprzęt zawodników także dojechał na miejsce. Wszystko dopięte jest na ostatni guzik. W sobotę I finał Speedway of Nations.

Z powodu wzmożonego ruchu powietrznego i długiej odprawy paszportowej, reprezentanci Polski na żużlu w czwartek utknęli na lotnisku w Moskwie. Nie zdążyli bowiem na swoje loty do Samary. Sytuacja jest już jednak pod kontrolą. Piątkowe loty odbyły się zgodnie z planem, a żużlowcy i ich teamy zameldowali się w hotelu w Togliatti.

Polska delegacja udała się na stadion, gdzie w sobotę i niedzielę odbędą się finałowe zawody Speedway of Nations. Na miejscu czuć już atmosferę wielkiego żużla. Tor osobiście weryfikował m.in. trener Marek Cieślak. Na razie nie ma obaw o nawierzchnię. Na pierwszy rzut oka wygląda na twardą. Inna sprawa, że w Rosji jest bardzo ciepło. Może okazać się, że jutro żużlowcy będą zmagać się nie tylko z rywalami na torze, ale także trudnymi warunkami atmosferycznymi spowodowanymi wysokimi temperaturami.

Za i przeciw: Żużel na świecie się nie rozwija, a co najwyżej zwija. Najlepszym dowodem formuła SON (felieton). CZYTAJ WIĘCEJ!

Zawodnicy cierpliwie odpoczywają w hotelach i koncentrują się przed zawodami. Małym znakiem zapytania pozostaje tor. Polacy mieli dopytywać Adriana Gałę, żużlowca Car Gwarant Startu Gniezno, o jego wrażenia wyniesione z obiektu w Togliatti. To on jako jeden z nielicznych miał okazję w ostatnim czasie jeździć na tamtejszym torze. Wnioski? Na razie na nie za wcześnie, ale wstępne przemyślenia są.

ZOBACZ WIDEO: Janusz Kołodziej: Niektórym nie leży matematyka, mnie nie podchodzą krótkie tory

W sobotę o godzinie 8 czasu miejscowego reprezentacja zje wspólnie śniadanie, potem szybkie pakowanie i wyjazd na stadion, gdzie najpierw odbędzie się trening, a potem zawody. Te zaplanowano na na godzinę 17:00 czasu polskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Legenda Stali pyta, po co nam igrzyska. Regulamin SoN do zmiany. I to jak najszybciej

Czy Polska wygra tegoroczne Speedway of Nations?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL