Najnowsze Wyniki/Kalendarz
para Leon Madsen, Paweł PrzedpełskiWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: para Leon Madsen, Paweł Przedpełski.

Żużel. PGE Ekstraliga. Walka na żyletki w Częstochowie. Karambol w pierwszym wyścigu i wykluczenie Madsena

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Potężny dzwon na inaugurację meczu forBET Włókniarza Częstochowa z MRGARDEN GKM-em Grudziądz. Leon Madsen uderzył w swojego kolegę klubowego, Pawła Przedpełskiego. Obaj zanotowali bardzo groźnie wyglądający wypadek.

Stawka meczu w Częstochowie sprawiła, że od pierwszego wyścigu walka jest na całego. Kenneth Bjerre z krawężnika wyszedł nieźle ze startu. Wypchnął Leona Madsena, który pojechał szerzej, uderzając w rozpędzającego się po zewnętrznej Pawła Przedpełskiego. Wypadek wyglądał bardzo groźnie.

Po chwili obaj żużlowcy gospodarzy podnieśli się z toru o własnych siłach. Są zdolni do dalszej jazdy. Z powtórki wyścigu pierwszego sędzia Jerzy Najwer wykluczył Leona Madsena. - Jak najbardziej słuszna decyzja. Kenneth Bjerre niewiele "pomógł" Leonowi Madsenowi. Może wystawił mu trochę koło, ale nie na tyle, że Leon Madsen nie miał pola manewru. Błąd z jego strony. Powinien motocykl ściągnąć w swoją stronę, wiedząc, że szerzej ma dwóch kolegów - ocenił Mirosław Kowalik, ekspert Eleven Sports.

- Leon Madsen narzeka na ból w prawej nodze. Jest poobijany. Mechanicy przygotowują drugi motocykl Duńczyka, gdyż pierwszy sprzęt ucierpiał przy wypadku - przekazał reporter Eleven Sports, Maciej Markowski. - Nie wiem, co zrobiłem nie tak, dlaczego zostałem wykluczony. Miałem lekki kontakt z Kennethem Bjerre. Moja prawa kostka bardzo mnie boli. Nie wiem, czy jest złamana, ale w przeszłości miałem podobną kontuzję - mówił z grymasem bólu na twarzy przed kamerami Eleven Sports, Madsen.

W powtórce wyścigu pierwszego wygrał Paweł Przedpełski. Mecz w Częstochowie może w dużej mierze zadecydować o to, który zespół forBET Włókniarz czy MRGARDEN GKM Grudziądz awansuje do fazy play-off.

Zobacz także: Krużyński: Jan najkrócej w I lidze
Zobacz także: Joanna Cedrych i Tomasz Gollob przewidują sukces MRGARDEN GKM-u Grudziądz w Częstochowie!

ZOBACZ WIDEO Sędzia Paweł Słupski przyznaje: Dostajemy niezbyt miłe informacjePOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy decyzja sędziego o wykluczeniu Leona Madsena była słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL