Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Skórnicki, Nicki Pedersen WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Adam Skórnicki, Nicki Pedersen.

Żużel. Skórnicki dał plamę czy może nie chciał odkryć wszystkich kart? (ranking menedżerów)

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Bezbłędni Piotr Baron i Jacek Ziółkowski to najlepsi menedżerowie ostatniej kolejki PGE Ekstraligi. Największy zgryz mieliśmy z oceną Adama Skórnickiego. Jego Falubaz co prawda przegrał, ale wyglądało to tak, jakby nie chciał pokazać pełnej siły.

Zacznijmy od meczu w Częstochowie. Piątka należy się Markowi Cieślakowi. Raz, że potrafił zmobilizować drużynę na najważniejszy mecz sezonu, a dwa, że przygotował tor, który rzeczywiście był atutem jego zawodników. Był trudny, może nie wszystkim pasował, może niektórzy kręcili nosem, ale na koniec dnia i tak rozliczamy trenera za końcowy efekt. A ten jest dla forBET Włókniarza Częstochowa świetny.

Jego oponent, czyli Robert Kempiński szalał w parku maszyn, wygłaszał mowy motywacyjne, a nawet potrafił studzić temperament Przemysława Pawlickiego, gdy coś mu się nie podobało. Na nic się to zdało, bo jego drużyna jakby była sparaliżowana w meczu o wszystko. Trudno powiedzieć, co nie zagrało. Pojawiały się głosy, że MRGARDEN GKM Grudziądz powinien przewietrzyć nieco pary i trochę namieszać. Za ten mecz trója dla pana Roberta.

PGE Ekstraliga w obrazkach. Zasłona dymna w Zielonej Górze. Betard Sparta wygrywa nawet bez menedżera. CZYTAJ WIĘCEJ!

Przenosimy się do Leszna. Piotr Baron bezbłędnie przygotował swoją drużynę i tutaj bezdyskusyjna szóstka. Adam Krużyński dostaje dwóję z plusem. Nie będziemy się tutaj pastwić nad menedżerem Get Well Toruń, bo przecież sam nie wsiądzie za zawodników na motocykl. A zaangażowania i ambicji akurat jemu odmówić nikt nie może.

ZOBACZ WIDEO Sędzia Paweł Słupski przyznaje: Dostajemy niezbyt miłe informacje

Pora na mecz w Lublinie. Jacek Ziółkowski dostaje szóstkę. Mądrze wykorzystał potencjał Wiktora Lamparta i przede wszystkim osiągnął zakładany cel - wygrał z truly.work Stalą Gorzów za trzy. Stanisław Chomski dostanie od nas czwórkę, bo taktycznie mecz rozegrał praktycznie bez zarzutów. Trudno było wycisnąć z tej drużyny coś więcej. Tym bardziej, że ciała dali przede wszystkim juniorzy.

I na deser hit w Zielonej Górze. Dariusz Śledź za zwycięstwo otrzymuje piątkę. Byłaby szóstka, ale jakoś razi nas po oczach brak wystawienia w biegach nominowanych rewelacyjnego Przemysława Liszki. Temu chłopakowi zwyczajnie się to należało. Z kolei Adam Skórnicki tym razem trójka. Inna sprawa, że ocena menedżera Stelmet Falubazu Zielona Góra jest utrudniona. Coś nam podskórnie mówi, że nie chciał pokazać wszystkich swoich atutów i jakoś z tej porażki specjalnie się nie zmartwił. Play-offy pokażą nam, czy coś w tym jest i czy porażka z Betard Spartą Wrocław była elementem jakiejś większej taktyki.

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Fatalne błędy sędziego w Częstochowie. Leon Madsen uniknął dzięki temu wykluczenia (ranking sędziów)

Ranking menadżerów PGE Ekstraligi:

MiejsceTrener/MenadżerKlubŚrednia not
1-2.Piotr BaronUnia Leszno5,27
1-2.Dariusz ŚledźSparta Wrocław5,27
3.Adam SkórnickiFalubaz Zielona Góra4,52
4.Jacek ZiółkowskiMotor Lublin4,38
5.Robert KempińskiGKM Grudziądz4,35
6.Marek CieślakWłókniarz Częstochowa4,04
7.Stanisław ChomskiStal Gorzów3,88
8.Jacek Frątczak / Karol ZąbikGet Well Toruń3,15


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Falubaz celowo odpuścił mecz z Betard Spartą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • SOBOTTA Zgłoś
  Krużyński 2+? A co miał zrobić więcej, jakie zmiany dać? Dobrze kierował zespołem.Baron 6? Szlauderbach, który w przyszłym sezonie być może będzie jeździł jako junior z Kuberą
  Czytaj całość
  nie jechał ani razu. A mógł zadebiutować np. w biegu 10 i 12 na toruńskiego juniora. A tak chłopak nie pojechał ani razu. Te oceny to chyba wystawiacie za wynik, a nie za menadżerstwo. Ranking wyników, a nie ranking menadżerów.
  • simon68 Zgłoś
   Brawo p.Jacku !!!
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Falubaz odpuścił mecz z Spartą .Nie sądzę gdyż przed końcem sezonu prezesi meny biorą ustawienie pod kątem ,,PO,,Dla Falubazu jazda z Lesznem w półfinale jest nie na rękę. Wrocław
    Czytaj całość
    woli jechać z Lwami,.Falubaz też by wolał jechać z Częstochową. Jeżeli by nawet odpuszczono mecz tak się tego nie dowie nikt ,Winnik nie wskazuje na to aby się centrala mogła przyczepić.do podkładania.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL