Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sparta - GKM Kamil Wieczorek, za nim Patryk Wojdyło WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Sparta - GKM. Kamil Wieczorek, za nim Patryk Wojdyło

Żużel. Transfery. Wilki Krosno uzupełniły kadrę. Do zespołu dołączył trzeci krajowy senior

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Kamil Wieczorek w 2020 roku będzie zawodnikiem Wilków Krosno. 21-latek skończył w minionym sezonie starty w gronie młodzieżowców i pożegnał się z GKM-em Grudziądz, gdzie spędził trzy ostatnie sezony.

W Krośnie czekać go będzie trudne zadanie. Klub zbudował mocną, jak na drugoligowe realia, kadrę i nie będzie miał pewnego miejsca w składzie. O to będzie musiał walczyć przede wszystkim z innymi krajowymi zawodnikami - Marcinem Jędrzejewskim i Damianem Dróżdżem.

Przeczytaj także: Paweł Hlib podpisał kontrakt z Apatorem Toruń

Na tę chwilę wydaje się, że Kamil Wieczorek raczej powinien być opcją rezerwową, ale oczywiście nie można mu odbierać szans. W 2019 roku pojechał w 19. wyścigach w PGE Ekstralidze, w których wykręcił średnią bieg. 0,526.

- Zabezpieczamy się na wypadki losowe, a Kamil Wieczorek to zawodnik z dużymi ambicjami. Zgodnie z nowym regulaminem zostały nam jeszcze trzy wolne miejsca dla seniorów i z dużym spokojem możemy przygotowywać się do sezonu. Na pewno pojawią się jeszcze nowi juniorzy. Drużyna będzie nastawiona na walkę o czołowe pozycje - powiedział prezes Grzegorz Leśniak, cytowany przez wilkikrosno.pl.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Warto wspomnieć, że w przeszłości Kamil Wieczorek jeździł już w drużynie z Krosna. W latach 2015-2016 reprezentował łącznie w 8 meczach drużynę KSM-u, głównie jako "gość". W Krośnie przez kilka lat jeździł także jego kuzyn, Mateusz Wieczorek.

Przeczytaj także: Karol Baran nie został na lodzie. Rzutem na taśmę podpisał kontrakt z klubem Nice 1.LŻ

Wilki oprócz wspomnianej wyżej trójki, zakontraktowały Andrieja Karpowa, Wadima Tarasienkę, Eduarda Krcmara i Mathiasa Thoernbloma. Ważne kontrakty posiadają też m.in. Josh Pickering i Jewgienij Sajdullin. W tej chwili klub musi jeszcze wzmocnić formację młodzieżową, bo jedynym juniorem w kadrze jest Kacper Przybylski.

20 grudnia odbędzie się prezentacja krośnieńskiego zespołu. Wcześniej poznamy terminarz rozgrywek 2. ligi. W połowie grudnia powinna ruszyć sprzedaż karnetów na sezon 2020.

Czy typujesz, że Kamil Wieczorek będzie jeździł regularnie w drużynie Wilków Krosno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Patrząc obiektywnie na skład Krosna Wieczorek raczej żadnych szans mieć nie będzie nawet pod 8 .Za pewno będzie wypożyczenie do innego klubu.
  • Endrju24 Zgłoś
   Dobrze że chociaż Jędrzejewski się udał bo jakoś nie chce mi się wierzyć że Dróżdż czy Wieczorek będzie solidnie punktował. Obym się mylił i mam nadzieję że nie będzie
   Czytaj całość
   powtórki z rozrywki jak w przypadku Larsa który to też miał być trzonem składu ... mimo wszystko lepszy rydz niż nic. Ciekawe jakich juniorów na pozycji gościa szykują, mam nadzieje że jakieś może nie tyle co armaty ale solidnych zawodników którzy godnie zastąpią Rolnickiego czy Świdnickiego bo bez tego to "leżym i kwiczym"
   • Feldkurat Katz Zgłoś
    Kewlary też są klubom potrzebne - na wszelki wypadek.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL