Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr ŻytoWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Piotr Żyto

Żużel. Tillinger, Miesiąc, Żyto i Kubera na gorącym krześle u Ostafińskiego. Kto przyjdzie do ROW-u Rybnik?

Kamil Hynek
Kamil Hynek
W czwartek jeden z ostatnich w tym sezonie magazynów "Bez Hamulców" (godz. 13). Szef działu żużel Dariusz Ostafiński zaprosił tym razem do dyskusji Pawła Miesiąca, Piotra Żyto, Leszka Tillingera i Dominika Kuberę.

Paweł Miesiąc zdradzi przepis na to, jak po kilkunastu latach przerwy, licząc sobie trzydzieści cztery wiosny, wchodzi się do PGE Ekstraligi z buta i od razu wyważając drzwi z futryną robi się w niej furorę.

Będzie też o tym, czy inni zawodnicy odrobinę nie zlekceważyli z początku Miesiąca. Wydaje się, że później, widząc co wyprawia w trakcie rozgrywek ten zawodnik, zdążyli do niego nabrać respektu i w przyszłym sezonie zdejmując z siebie łatkę "no name'a" większość będzie już miała na niego baczniejsze oko.

Reprezentant Speed Car Motoru wytłumaczy także na ile poważne są jego problemy z dłońmi. Miesiąca zapytamy ponadto o styl jazdy, którego zawodnika bardziej mu się podoba: Jasona Doyle'a, łączonego przez długą chwilę z Lublinem, a może Mateja Zagara, prawdopodobnie nowego kolegi z zespołu. Pisząc wprost, o kogo bardziej by się starał będąc na miejscu prezesa Jakuba Kępy.

ZOBACZ WIDEO Dyrektor Sparty wyjaśnia: Czepiają się nas o tor, ale nie robimy nic złego

CZYTAJ TAKŻE: ROW Rybnik musi ruszyć na łowy. Jak będzie wyglądał skład w sezonie 2020?

Wychowanek Stali Rzeszów jest wraz z czterema innymi zawodnikami nominowany do nagrody "Szczakiela" w kategorii "niespodzianka sezonu". Wbijemy mu więc nie lada klina, prosząc o wytypowanie zawodnika, na którego zagłosowałby w plebiscycie PGE Ekstraligi lub komu wręczyłby statuetkę, gdyby to od niego zależało.

Leszek Tillinger, były prezes Polonii Bydgoszcz, trząsł w przeszłości całą ligą razem z szefem Betard Sparty Wrocław - Andrzejem Rusko. Wieloletni działacz był niegdyś wytrawnym graczem i rozdawał karty przy żużlowym stole. Wciąż jednak wnikliwie interesuje się tym, co w żużlowej trawie piszczy.

W czwartek podzieli się z nami różnymi obserwacjami. Porówna m.in. dawne "wojny podjazdowe" prezesów i bitwy o zawodników z tymi aktualnymi. Czy widzi jakieś zmiany w ich zachowaniu względem dawnych lat, albo raczej uśmiecha się pod nosem, bo ważnej funkcji nie sprawuje już dekadę, a wciąż czuje jakby nigdy nie wypisał się z tego biznesu. Poza wszystkim zasięgniemy języka w kwestii wygrania niedawnego procesu z Władysławem Gollobem. Nie zabraknie komentarza ws. cudu nad Brdą, odrobienia dwudziestu ośmiu punktów straty z Poznania i awansu ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz do Nice 1.LŻ.

O nastroje przed finałowym rewanżem w Lesznie zagaimy Dominika Kuberę. Czy w Lesznie przymierzają już złote medale? Młodzieżowy reprezentant Polski ma w tym roku spore szanse na zgarnięcie tytułu IMŚJ. 20-latka postawimy przed trudnym dylematem. Będzie musiał się określić, czy gdyby przyszło mu wybierać, ewentualne złoto w tych zawodach oddałby za trzeci tytuł DMP.

Kuberę zagadniemy również o przyszły sezon, w którym po odejściu do grona seniorów Bartosza Smektały będzie niekwestionowanym liderem formacji juniorskiej leszczynian. Czy myśli o tym i czy ma pomysł jak wprowadzić nowych kolegów do zespołu. W końcu odpowiedzialność nie będzie się już rozkładała na dwóch solidnych zawodników, a spadnie w głównej mierze na jego barki.

CZYTAJ TAKŻE: Leżał w szpitalu i pytał po co mu ten żużel

Trener świeżo upieczonego beniaminka PGE Ekstraligi - Piotr Żyto powie, o której godzinie położył się spać po fecie zorganizowanej z okazji wywalczenia awansu do najlepszej ligi świata i kto wiódł na niej prym. Ilu transferów potrzebuje PGG ROW Rybnik, aby spokojnie myśleć o utrzymaniu. Kto zostanie, kto odejdzie, jakie formacje wymagają wzmocnienia. Czy klub mając na uwadze potężne dziury w formacji młodzieżowej odejdzie od swojej polityki i sięgnie po juniorów z zewnątrz? To wszystko w czwartek w naszym magazynie.

Wraz z Michałem Łopacińskim - Canal+ i Jakubem Czosnyką - WP SportoweFakty przyjrzymy się giełdzie transferowej i ruchach jakie już się dokonały. Panowie przeanalizują, co jeszcze może się wydarzyć. Nie trudno oprzeć się bowiem wrażeniu, że kilku prezesom parę puzzli w misternie tworzonej układance konkretnie się posypało i teraz szukają na gwałt wartościowych zamienników.

Czy obejrzysz magazyn "Bez Hamulców"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL