Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Emil Sajfutdinow, Dominik Kubera WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow, Dominik Kubera

Żużel. Odliczanie do finału PGE Ekstraligi: to będzie wielkie święto speedwaya. Stadion w Lesznie będzie pękać w szwach

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Komplet publiczności ma obejrzeć finał PGE Ekstraligi pomiędzy Fogo Unią Leszno a Betard Spartą Wrocław. Leszczynianie w środę wypuścili do sprzedaży 250 dodatkowych wejściówek na pierwszy wiraż, choć widoczność z tego miejsca jest mocno ograniczona.

Leszczynianie wierzą. W pierwszym meczu finałowym Fogo Unia Leszno wygrała z Betard Spartą Wrocław 47:43. Dlatego nie dziwi, że w Wielkopolsce jest ogromna wiara w zdobycie trzeciego z rzędu Drużynowego Mistrzostwa Polski. Przełożyło się to na błyskawiczną sprzedaż wejściówek.

Dlatego w środę klub z Leszna poinformował o wypuszczeniu na rynek dodatkowej puli 250 biletów. Uprawniają one do wejścia na pierwszy wiraż. Problem w tym, że w tym miejscu zlokalizowany jest podest, na którym stoją operatorzy kamer nSport+ w trakcie transmisji.

Czytaj także: PGG ROW po awansie musi ruszyć na transferowe łowy

Oglądanie niedzielnego finału z miejsca z ograniczoną widocznością jest jednak lepszym rozwiązaniem niż brak wejściówki i konieczność śledzenia rywalizacji przed telewizorem. Innym wyjściem będzie obecność na Alei Gwiazd Żużla w Lesznie, gdzie zamontowany zostanie specjalny telebim.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Szpryca potrafiła uprzykrzyć życie. Zobacz skrót meczu Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno


Wrocławianie też wierzą. Strata czterech punktów przed rewanżem to niewiele - powtarzają w stolicy Dolnego Śląska i przypominają, że Betard Sparta ma w swoich szeregach zawodników, którzy lubią się ścigać na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Wiarę w sukces swoich żużlowców pokładają też kibice.

W środę wyprzedana została pierwsza tura biletów na sektor gości. W piątek ruszy sprzedaż drugiej tury. Wejściówki będą do nabycia w budynku Solpol 2 w sklepie papierniczym na poziomie -1. Początek sprzedaży od godz. 11. Plan zakłada, że bilety będzie można nabyć w tym punkcie do godz. 15, ale wiele wskazuje na to, że wejściówki rozejdą się znacznie szybciej.

Czytaj także: Wrocławianie spróbują dokonać niemożliwego

Równocześnie klub z Wrocławia pragnie przypomnieć swoim kibicom, że na stadionie w Lesznie nie będzie prowadzona sprzedaż wejściówek na sektor gości. Jeśli zatem ktoś nie nabędzie biletu w stolicy Dolnego Śląska, to nie ma się po co wybierać do Wielkopolski.

Kto zdobędzie złoty medal DMP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL