Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sławomir Kryjom w roli eksperta nSport+WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Sławomir Kryjom w roli eksperta nSport+

Żużel. Typer WP SportoweFakty: Sławomir Kryjom powiększył przewagę

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Sławomir Kryjom był jednym z czterech ekspertów, którzy wygrali 23. kolejkę Typera WP SportoweFakty. Jest on bliski zwycięstwa w klasyfikacji generalnej naszej zabawy.

W weekend rozegrano rewanżowe starcia o złoty i brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Żaden z naszych ekspertów nie przewidział, że Fogo Unia Leszno rozgromi Betard Sparta Wrocław aż 59:31, ale niemal wszyscy stawiali na triumf leszczynian. Z kolei w przypadku starcia Stelmetu Falubazu Zielona Góra z forBET Włókniarzem Częstochowa większość trafiła triumf zielonogórzan.

Najlepiej wyniki niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi typowali Sławomir Kryjom, Dariusz Ostafiński, Piotr Świderski i Krzysztof Cegielski, którzy wywalczyli po 14 punktów, w tym 5 "oczek" premii za wskazanie zwycięzców obu meczów. Dzięki temu Kryjom umocnił się na czele klasyfikacji generalnej Typera WP SportoweFakty. Nad drugim Dawid Kownacki ma 23 punkty zapasu.

Wyniki 23. kolejki Typera WP SportoweFakty:

MeczGollobWłodarczykKownackiMajewskiDryłaOstafińskiGalewski
Leszno - Wrocław (59:31)46:44 (2)47:43 (2)51:39 (2)49:41 (2)45:45 (0)50:40 (2)50:40 (2)
Zielona Góra - Częstochowa (45:44)48:42 (5)43:47 (0)50:40 (2)49:41 (2)45:45 (0)47:43 (7)42:48 (0)
PREMIA5055050
RAZEM122990142


MeczCedrychPółtorakMaślankaKryjomŚwiderskiCegielski#Ekspert PGE Ekstraligi
Leszno - Wrocław (59:31)49:41 (2)52:38 (2)51:39 (2)49:41 (2)50:40 (2)48:42 (2)50:40 (2)
Zielona Góra - Częstochowa (45:44)50:40 (2)49:41 (2)48:42 (5)47:43 (7)47:43 (7)47:43 (7)51:39 (2)
PREMIA5555555
RAZEM99121414149

Klasyfikacja 23. kolejki Typera WP SportoweFakty: 

M.EkspertPunktyDokładne wyniki
1.Sławomir Kryjom140
1.Dariusz Ostafiński140
1.Piotr Świderski140
1.Krzysztof Cegielski140
5.Tomasz Gollob120
5.Marian Maślanka120
7.Joanna Cedrych90
7.Ekspert PGE Ekstraligi90
7.Dawid Kownacki90
7.Marcin Majewski90
7.Marta Półtorak90
12.Anita Włodarczyk20
12.Jarosław Galewski20
14.Tomasz Dryła00


Klasyfikacja generalna Typera WP SportoweFakty*:


M.EkspertPunktyNajgorszy wynikPunktyDokładne wyniki
1.Sławomir Kryjom6821167112
2.Dawid Kownacki648064812
3.Jarosław Galewski648264612
4.Piotr Świderski646264411
5.Marian Maślanka633662710
6.Krzysztof Cegielski6221161117
7.Joanna Cedrych60546019
8.Marcin Majewski608959914
9.Ekspert PGE Ekstraligi594059411
10.Marta Półtorak588558313
11.Anita Włodarczyk58025784
12.Dariusz Ostafiński579457510
13.Tomasz Gollob508250610
14.Tomasz Dryła860864

 

Pod uwagę w klasyfikacji generalnej są brane punkty po odjęciu najsłabszej kolejki. W powyższej tabelce to kolumna z pogrubionymi punktami.

Zasady przyznawania punktów w Rankingu Ekspertów WP SportoweFakty:
Prawidłowe wskazanie zwycięzcy meczu - 2 punkty
Wytypowanie dokładnego wyniku meczu - 7 punktów
Wskazanie prawidłowego zwycięzcy meczu i różnica wyniku do 4 "oczek" - 5 punktów
Wskazanie prawidłowego zwycięzcy meczu i różnica wyniku do 6 "oczek" - 3 punkty
Prawidłowe wytypowanie zwycięzców we wszystkich meczach kolejki - 5 punktów
Wytypowanie rezultatu remisowego - dodatkowe 10 punktów

* - najsłabsza kolejka została odliczona, by Pan Dawid Podrzycki - (#Ekspert PGE Ekstraligi), który dołączył od 2. kolejki Typera WP SportoweFakty, miał równe szanse z pozostałymi ekspertami.

Zobacz także:
Magazyn PGE Ekstraligi: Fogo Unia drużyną kumpli. Wojciech Stępniewski zapowiedział zmiany w tabeli biegowej
Żużel. Polska plandeka zaliczyła testy. Przykrywali boiska na Ukrainie, teraz wchodzą do żużla

ZOBACZ WIDEO: Trener ROW-u zdradza, kto z obecnego składu dostanie szansę w Ekstralidze

Czy Sławomir Kryjom wygra Typera WP SportoweFakty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL