Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Piotr Pawlicki.

Żużel. Ekstraliga podniesie limity finansowe. Będzie mniej pieniędzy w szarej strefie

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Na 24 października planowane jest posiedzenie rady nadzorczej Ekstraligi Żużlowej. Wiele wskazuje na to, że wtedy zapadnie decyzja o podniesieniu limitów finansowych. Jest na to zgoda wszystkich klubów PGE Ekstraligi.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Teraz jest tak, że kluby, przynajmniej oficjalnie, płacą maksymalnie 150 tysięcy za podpis i 4 tysiące złotych za punkt. Od sezonu 2020 limity finansowe obowiązujące w PGE Ekstralidze mają być zdecydowanie wyższe i wynosić odpowiednio: 250 tysięcy za podpis i 5 tysięcy za punkt. Zawodnicy powinni się z tej zmiany ucieszyć, bo większa pula płaconych im pieniędzy będzie objęta procesem licencyjnym.

Obecnie większość żużlowców ma maksymalne stawki, a drugie tyle dostaje w ramach umów sponsorskich. I z wypłatą tych drugich czasami są problemy. Zawodnicy dostają je z poślizgiem, czasami nawet bardzo dużym. Krzysztof Cegielski, przewodniczący stowarzyszenia żużlowców Metanol, już od dawna, w interesie zawodników, apeluje o to, by pula pieniędzy płaconych w tzw. szarej strefie (chodzi o wszystko to, co nie jest objęte licencją) była możliwie jak najmniejsza. 24 października jego postulat powinien zostać spełniony.

Czytaj także: Ciężki wybór Sparty. Czugunow lub Jamróg

Czytaj także: W co gra Kasprzak? Dogadał się ze Stalą i z Motorem

Oczywiście podniesienie limitu do 250 i 5 tysięcy nie likwiduje całkowicie szarej strefy. Z naszych informacji wynika, że obecnie kluby płacą od 150 do 800 tysięcy za podpis i od 3,5 do 7 tysięcy za punkt. Po zmianie nadal więc będzie tak, że zawodnicy chcący zarobić więcej niż zakłada norma, będą skazani na umowy sponsorskie i na to, że druga strona wywiąże się z zawartej umowy w możliwie jak najszybszym terminie.

ZOBACZ WIDEO: Stelmet Falubaz szykuje bombę transferową? Chodzi o zawodnika zagranicznego!

Czy spodziewane podniesienie limitów będzie dobrym rozwiązaniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • RECON_1 Zgłoś
  Jak to kluby w dodatku eligowe nie płacą? Przecież tylko w. Tarnowie nie płacą, a tu wychodzi ze gdzie indziej jest gorzej? Ciemność widzę..
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Nie jestem za tym aby podnosić pule płacowe za punkty oraz tak zwany podpis,Jeżeli takie coś ma być zrealizowane zlikwidował bym całkowicie limity sponsorskie . Też obwarował bym za
   Czytaj całość
   tak zwany podpis,punkty pewnymi warunkami jakimi prezesi już w różnych mediach na tym portalu się wypowiadali nie będę pobielał tego gdyż jest to słuszne w pewnych przypadkach ,które ostatnio jest nagminne u zawodników wykorzystywane..
   • ADASOS Zgłoś
    Czyli stawki są do 7 tyś za pkti do 800 tyś za podpis.Walczący z patologią nie przyjmują tego do wiadomościi planują 5 tyś i 250tys.Czy oni mają wszystkich w domu?
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL