Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Zmarzlik przed Leonem MadsenemWP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik przed Leonem Madsenem

Żużel. Grand Prix Polski: Polsko - rosyjska wojna o tytuł. Zmarzlik złoto ma na wyciągnięcie ręki (zapowiedź)

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
7 punktów przewagi nad drugim Emilem Sajfutdinowem to zaliczka Bartosza Zmarzlika przed ostatnią rundą Grand Prix 2019. Polak mistrzowski tytuł ma na wyciągnięcie ręki. Polscy kibice już mrożą szampany. Czas na ostatnią rundę w Toruniu.

Nie ma się co oszukiwać, że wszyscy mocno wierzymy w tytuł dla Bartosza Zmarzlika. Polak w tegorocznym Grand Prix jest najbardziej równym i chyba też najmocniej zdeterminowanym zawodnikiem. Przed dwoma tygodniami wytrzymał presję i obronił szturm Emila Sajfutdinowa w Cardiff. Rosjanin zdołał odrobić podczas tego turnieju kilka punktów i zminimalizować stratę do 7 "oczek". To jednak ciągle dużo. Wszystkie karty są w rękach Polaka.

Za Bartoszem przemawia kilka faktów. Przede wszystkim zaliczka punktowa. Musiałby całkowicie zawalić zawody w Toruniu, a Emil pojechać doskonale. W taki scenariusz nie chcemy wierzyć. Zmarzlik na MotoArenie z reguły czuje się bardzo dobrze. Tydzień temu w sobotę odbył też specjalną sesję treningową na toruńskim torze. To powinno zaprocentować. Sprzętowo - zresztą jak zawsze - też zapewne będzie przygotowany perfekcyjnie.

Żużel. Grand Prix. Gollob kontra Zmarzlik. Wiele ich łączy, ale dużo dzieli. Obaj rozbudzają zmysły kibiców. CZYTAJ WIĘCEJ!

Zasadniczo Polaka zawieść mogłaby tylko psychika. Wielkie oczekiwania, komplet kibiców i chęć zdobycia trzeciego w historii polskiego żużla tytułu. Trzeba będzie się wykazać dużą odpornością. Z kolei Sajfutdinow może spokojnie atakować z drugiego szeregu. On nic nie musi, bo przecież nikt nie będzie robił tragedii, jeśli nie zdoła odrobić 7 punktów straty.

ZOBACZ WIDEO Baron zdradza kontraktowe tajemnice Unii. Mówi o Sajfutdinowie i Falubazie

Inna sprawa, że Emil ciągle wierzy. W mediach wiele razy podkreślał, że jego cel na rundę w Toruniu jest jeden - mistrzostwo. Na pewno jest w nieco bardziej komfortowej sytuacji, gdy idzie o regularną jazdę. Podczas gdy jego Fogo Unia Leszno jechała w play-offach, Zmarzlik musiał na własną rękę szukać sobie startów, aby podtrzymać formę.

Jeszcze trochę matematyki. Zakładając, że Rosjanin zdobędzie w Toruniu komplet 21 punktów, to oznacza, że Bartosz do tytułu potrzebować będzie minimum 15. 14 "oczek" przy perfekcyjnej jeździe Emila to bieg dodatkowy o złoto. Z kolei każda strata punktowa Sajfutdinowa będzie stawiać naszego reprezentanta w coraz lepszym położeniu. Może się okazać i tak, że kwestia tytułu rozstrzygnie się jeszcze przed biegami półfinałowymi.

Słówko jeszcze o Leonie Madsenie. Trochę zapominamy o Duńczyku, a ten przecież ciągle jest w grze nawet o złoto. Do Zmarzlika traci 9 punktów, a do Rosjanina tylko 2. To chyba też działa na korzyść Polaka. Emil z jednej strony będzie chciał gonić Bartosza, ale z drugiej musi oglądać się na nieobliczalnego Leona.

Na koniec dodajmy, że polski żużel na tytuł czeka 9 lat. Ostatni raz mistrzem świata został Tomasz Gollob. Niewykluczone, że najlepszy zawodnik w historii polskiego żużla na żywo będzie oglądać poczynania swojego następcy.

Lista uczestników Grand Prix Polsi:
#108 Tai Woffinden
#95 Bartosz Zmarzlik
#66 Fredrik Lindgren
#222 Artiom Łaguta
#69 Jason Doyle
#89 Emil Sajfutdinow
#692 Patryk Dudek
#55 Matej Zagar
#54 Martin Vaculik
#333 Janusz Kołodziej
#30 Leon Madsen
#85 Antonio Lindbaeck
#88 Niels Kristian Iversen
#71 Maciej Janowski
#505 Robert Lambert
Adrian Miedzińśki (dzika karta)

Początek zawodów: godz. 19:00
Sędzia: Krister Gardell

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. GP. Leon Madsen i medal w debiucie? Ta sztuka niewielu się udała

Czy Bartosz Zmarzlik zdobędzie tytuł mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

 • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś
  Gdy Bartek zdobędzie tytuł mistrza świata, pożegnam się z tym forum. Jest tu kilka fantastycznych osób, jednak ich bardzo interesujące, merytoryczne głosy toną w morzu wpisów trolli
  Czytaj całość
  takich jak "słowo wójta", "elektryk" czy "songo ze wsi". Szkoda mi czasu i nerwów aby brać udział w dyskusji z takimi umysłowymi amebami. Trzecie mistrzostwo świata dla Polaka to dobry moment na rozstanie.
  • dalavega Zgłoś
   Byle fr***r spod Wejherowa nie fiknął!
   • sinalco78 Zgłoś
    Bartek powinien jechać swoje nie mysląc o 7 punktowej zaliczce. Pamiętajmy, że jutro wielu zawodników będzie miało ostatnią szansę, aby zrealizować swoje cele i spełnić marzenia,
    Czytaj całość
    więc myślę, że będzie to najważniejszy turniej z tegorocznego cyklu, a zarazem najtrudniejszy i najbardziej wymagający mentalnie i sportowo. Trzymam kciuki za Polaków, a szczególnie za Patryka i Bartka.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL