Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Antonio LindbaeckWP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: Antonio Lindbaeck

Żużel. Antonio Lindbaeck dogadany ze Stelmetem Falubazem. GKM liczy jednak, że Szwed zmieni jeszcze zdanie

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
MRGARDEN GKM Grudziądz ma gotowy skład na sezon 2020, ale działacze mówią o małym niedosycie, który jest związany z Antonio Lindbaeckiem. Szwed od pewnego czasu ma porozumienie ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra.

- Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie widzimy go w składzie na sezon 2020 - mówi nam Zdzisław Cichoracki, członek rady nadzorczej w MRGARDEN GKM-ie. - Podtrzymuję, że jest u nas mile widziany. Chcielibyśmy, żeby nadal jeździł w Grudziądzu - dodaje działacz. Antonio Lindbaeck nie ma wprawdzie za sobą rewelacyjnego sezonu, ale w GKM-ie wierzą, że stać go na więcej. Gdyby został, to klub byłby świetnie zabezpieczony w przypadku kontuzji. Problem w tym, że Szweda nie za bardzo interesuje walka o miejsce w składzie, na którą byłby skazany po transferze Nickiego Pedersena.

Grudziądzanie chcą jednak nadal rozmawiać z Lindbaeckiem, bo uważają, że w Stelmecie Falubazie wcale nie musi czekać go łatwiejsze zadanie. Na ten moment wydaje się wprawdzie, że wskoczy do składu i zajmie miejsce Nickiego Pedersena. W GKM-ie panuje jednak przekonanie, że zielonogórzanie ciągle nie powiedzieli ostatniego słowa na transferowej giełdzie i do końca będą walczyć o wyrwanie zawodnika, który zadeklarował już jazdę w innym zespole. Jeśli im się uda, to wtedy sytuacja Lindbaecka wcale nie będzie różnić się od tej, którą miałby w Grudziądzu.

Zobacz także: Grand Prix Polski: Leon Madsen najszybszy w kwalifikacjach. Pojedynek Zmarzlik vs Sajfutdinow w 20. biegu

Ciśnienia w GKM-ie jednak nie ma. Klub chce Lindbaecka i jest gotowy wrócić z nim w każdej chwili do rozmów. Jeśli nic z tego jednak nie wyjdzie, to grudziądzanie zostaną z piątką seniorów, a bezpiecznikiem w przypadku kontuzji jednego z nich będzie Roman Lachbaum. Rosjanin pokazał się z dobrej strony w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej ze Speed Car Motorem i dostanie jeszcze jedną szansę.

ZOBACZ WIDEO: Pedersen lepszy od Lindbaecka. Trener twierdzi, że liczby nie kłamią

Czy GKM awansuje w przyszłym sezonie do fazy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL