Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stanisław Chomski (z lewej) z tatą Bartosza Zmarzlika WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Stanisław Chomski (z lewej) z tatą Bartosza Zmarzlika

Żużel. Bartosz Zmarzlik oszukał trenera, by rozpocząć karierę. Ubrał kozaki mamy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Niski wzrost od początku kariery był problemem dla Bartosza Zmarzlika. Z tego powodu trener Stanisław Chomski nie chciał dać mu zgody na rozpoczęcie treningów na motocyklu żużlowym. Zgodził się dopiero, gdy Zmarzlik zdecydował się na małe oszustwo.

W sobotę Bartosz Zmarzlik został nowym mistrzem świata w jeździe na żużlu. 24-latek dołączył do Tomasza Golloba i Jerzego Szczakiela, którzy sięgali po tytułu mistrzowskie przed nim.

Niewiele brakowało, a kariera Zmarzlika nigdy nie nabrałby rozpędu. 24-latek należy bowiem do grona najniższych żużlowców. Jak się okazało, było to problemem dla gorzowianina od początku startów. Jak zdradził w studiu Canal+ Władysław Komarnicki, początkowo trzeba było nawet obniżać ramę w motocyklu młodemu zawodnikowi, by mógł w ogóle na nim usiąść (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Czytaj także: Zmarzlik jechał po tytuł patrząc w telebim

Właśnie niski wzrost powodował, że trener Stanisław Chomski nie chciał dać zgody Zmarzlikowi na rozpoczęcie treningów na dużym motocyklu. - Mówiłem mu, że ma przyjść do mnie jak trochę podrośnie, że to jednak jest motocykl o pojemności 500 ccm, że waży trochę kilogramów - opowiadał w sobotę Chomski w studiu Canal+.

ZOBACZ WIDEO Miedziński miał zgodę Włókniarza. Chcą Holtę

Chomski zdecydował się nawet na narysowanie specjalnej kreski na stadionie w Gorzowie. Miała ona wyznaczać poziom wzrostu, jaki musiał osiągnąć Zmarzlik, aby rozpocząć treningi na torze przy ul. Śląskiej w Chorzowie.

- I pewnego dnia zobaczyłem, że sięga do tej kreski. Po chwili patrzę, a on ma założone kozaki mamy. Po takiej sytuacji musiałem się zgodzić, nie miałem wyjścia. Warto było. Widać było, że jest z niego zapaleniec. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana - skomentował Chomski.

Czytaj także: Zmarzlik przejął pałeczkę po Gollobie

Zmarzlik licencję żużlową zdobył w roku 2010 jako 15-latek. Na debiut ligowy musiał poczekać do sezonu 2011, bo zgodnie z regulaminem, w meczach ligowych PGE Ekstraligi występować mogą dopiero osoby po ukończeniu 16. roku życia.TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Bartosz Zmarzlik w swojej karierze zdobędzie więcej niż jeden tytuł IMŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL