Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Cierniak WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Mateusz Cierniak.

Żużel. Mateusz Cierniak podjął decyzję w sprawie przyszłości. Dwa kluby z PGE Ekstraligi muszą obejść się smakiem

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Wszystko jasne! Mateusz Cierniak miał oferty z Betard Sparty Wrocław i MRGARDEN GKM-u Grudziądz, ale podjął decyzję, że w sezonie 2020 będzie nadal żużlowcem Unii Tarnów.

Prezes Łukasz Sady już od dłuższego czasu obiecywał, że utalentowany junior nie odejdzie z Tarnowa. Chrapkę miało na niego kilka klubów. Najpierw Mateusza Cierniaka mocno kusiła Betard Sparta, w której wiek juniora kończy Maksym Drabik. Tarnowianin był w ocenie wrocławian idealnym zastępcą, ale transfer ostatecznie upadł.

Drugą poważną opcją był MRGARDEN GKM, który chciał wypełnić lukę po Patryku Rolnickim. Grudziądzanie stawali na głowie, żeby namówić na przeprowadzkę zawodnika i jego ojca, ale nic z tego nie wyszło. Cierniak odmówił ostatecznie wszystkim klubom z elity i postanowił, że będzie kontynuować karierę w Tarnowie.

Dla Unii to świetna świadomość. Na zapleczu PGE Ekstraligi Cierniak powinien być jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym juniorem. - Potwierdzam, że mamy pełne porozumienie. Kontrakt z Mateuszem zostanie podpisany na rok - informuje nas prezes Łukasz Sady.

Zobacz także: Nowa punktacja w GP zmieni układ sił? Bartosz Zmarzlik nie byłby mistrzem świata!

Mateusz Cierniak dołączył tym samym do Daniela Kaczmarka, który już wcześniej ustalił z Unią warunki przyszłorocznego kontraktu. Wiadomo, że z Tarnowa na pewno odejdzie Wiktor Kułakow, który będzie startować w Apatorze Toruń. Trwają rozmowy z kolejnymi zawodnikami. W klubie panuje przekonanie, że skład wcale nie będzie słabszy, od tego, który ścigał się na torach Nice 1.LŻ w tym roku.

Zobacz także: BSI planuje rewolucję. Nowy system punktacji w Grand Prix. Runda w Togliatti. A finał SoN w maju

ZOBACZ WIDEO Żużel. Magazyn Bez Hamulców: Ścisk na gorącym krześle u Ostafińskiego!


TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Mateusz Cierniak podjął dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

 • RECON_1 Zgłoś
  Jak to zostaje w Unii? Przecież miał ustalony kontrakt w sparcie, która miała dzięki temu spać spokojnie i nie martwić się o juniorów, mimo że kusik go gkm i falubaz... A tak
  Czytaj całość
  poważnie to dobry ruch dla niego, w tym roku miał wymiata a jednak tak nie było i kolejny sezon w 1 lidze dobrze mu zrobi, widać zarazem asekjranctwo Mirka bo jeśli młody odpali w tym roku tak jak się tego spodziewano to będzie miał dobra kartę do negocjacji.
  • Skrzydlata Bestia Zgłoś
   taka opcja - zważywszy wiek zawodnika - ma "ręce i nogi"
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    według mojej oceny Cierniak do brze zrobił że zostaje w Tarnowie, Więcej pożytku klub i sam zawodnik będzie miał jak by jechał w ex lidze.
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

    ×
     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL