Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maksym Drabik WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Maksym Drabik

Żużel. Żabiałowicz: Wysyp L-4 wygląda na bunt. Trener musi poważnie porozmawiać z zawodnikami

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Piotr Pawlicki i Maksym Drabik wysłali do PZM zwolnienia lekarskie. Nie pojadą w finale Złotego Kasku, choć to przepustka do eliminacji do GP. Drabik nie wystąpi też w meczu kadry. - Sytuacja dojrzała do poważnej rozmowy - uważa Wojciech Żabiałowicz.

Piotr Pawlicki we wtorek wysłał L-4 (więcej przeczytasz TUTAJ). Nie pojedzie w finale Złotego Kasku. Maksym Drabik wysłał L-4 w środę (więcej przeczytasz TUTAJ). Nie pojedzie w piątek w ZK i w sobotę w meczu Polska - Reszta Świata. Trener Marek Cieślak przyznał, że w poniedziałek na Gali PGE Ekstraligi dowiedział się pocztą pantoflową, że PZM dostanie zwolnienie lekarskie od Drabika. Maksym był na tej imprezie, na kontuzjowanego nie wyglądał. Jeśli chodzi o Pawlickiego, to L-4 wiąże się z zabiegiem wyjęcia śrub.

- To wygląda na jakiś bunt - mówi nam Wojciech Żabiałowicz, który podziela pogląd, o jakim usłyszeliśmy w PZM, że przecież Pawlicki w prywatnej klinice mógł się umówić na zabieg kilka dni później, a Drabik, o ile miał problemy, mógł o nich powiedzieć trenerowi kadry w cywilizowany sposób na poniedziałkowej Gali. - Jasne, że Piotr mógł te kilka dni poczekać. Sposób załatwienia sprawy przez Drabika też każe się zastanawiać, czy naprawdę chodzi o kontuzję. Mnie to wygląda na granie na nosie trenerowi i związkowi.

- Gdybym ja dostał powołanie albo miał występ w Złotym Kasku, który daje przepustkę do eliminacji Grand Prix, to absolutnie bym nie odmówił. Orzeł na piersi to mobilizacja - komentuje Żabiałowicz. - Tym bardziej trzeba wyjaśnić temat tych zwolnień, żeby wiedzieć, co jest tutaj grane. Nie sądzę, żeby to był minimalizm ze strony zawodników. Marek Cieślak musi to koniecznie wyjaśnić z chłopakami.

- Trzeba okrągłego stołu, bo to nie jest rozmowa na telefon - kontynuuje Żabiałowicz. - I trzeba to zrobić teraz, żeby nie doszło do takiej sytuacji, że za chwilę ubędzie nam w kadrze zawodników z potencjałem. Widzimy, co dzieje się w piłce, gdzie trener sobie nie radzi, gdzie zawodnicy grający w dobrych zagranicznych ligach są sfrustrowani. W żużlu sukcesy akurat mamy, ale wykluwa się coś groźnego i trzeba temu zaradzić. Nie każdy jest Smektałą, który w pięć sekund decyduje, że będzie na kadrze.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowyTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy też widzisz potrzebę poważnej rozmowy i stanowczej reakcji trenera kadry i związku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (91):

 • Gekon Zgłoś
  Niech sprawdzą zasadność tych "L-4". Lekarz orzecznik z ZUS to bardzo szybko by ich uzdrowił. Niech też ktoś do k#rwy nędzy wyjaśni zasady opłacania składek na chorobowe
  Czytaj całość
  przez zawodników/pracodawców skoro twierdzi, że przedstawiają "L-4" a ono jest związane z ubezpieczeniem w ZUS. Poza tym gdyby tak pracodawcy zależało na sprawdzeniu tych co są na zwolnieniu lekarskim to by zlecił przeprowadzenie kontroli. Jak widać to jest tylko ferment, ale nikt nic z tym nie robi.Ciekawostką jest też to gdzie w trakcie zwolnienia przebywają ci zawodnicy. Raczej trzeba to ściśle określić.
  • lotto Zgłoś
   dwaj zawodnicy= wysyp?czekam zatem na wysyp grzybów.w barszczu...
   • Kowaloza Zgłoś
    Wysyp zwolnień - to dwa, lawina - to trzy, a cztery to co? Ostaf bajkopisarz nie może przeżyć, że go Drabik olał i teraz przy każdej okazji wylewa żale. Nie chcą, nie jadą, dla mnie
    Czytaj całość
    proste. Po co tworzyć g*wnoburzę?
    Wszystkie komentarze (91)

    Komentarze (91)

    ×
     Wszystkie komentarze (91)
     PRZEJDŹ NA WP.PL