Najnowsze Wyniki/Kalendarz
(od lewej) Marek Cieślak, Maksym Drabik, Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: (od lewej) Marek Cieślak, Maksym Drabik, Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek

Żużel. Weekend w pigułce. Żużlowe ostatki. Złoty Kask i mecz reprezentacji w cieniu dziwnych L-4

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Więcej niż o finale Złotego Kasku i meczu żużlowej reprezentacji Polski mówi się o absencjach Maksyma Drabika i Piotra Pawlickiego. Ich zwolnienia lekarskie budzą niemałe emocje. Na deser weekendu baraż, który jest już tylko formalnością.

W piątek odbędzie się przełożony finał Złotego Kasku w Gdańsku. Nie ma się co czarować, że nie jest to impreza tej rangi, co przed laty. Nie wszyscy zawodnicy podchodzą do tych zawodów maksymalnie zmobilizowani. Na starcie zabraknie Piotra Pawlickiego i Maksyma Drabika. Obaj wysłali L-4, a w środowisku aż huczy od plotek, że zwolnienia mają jakieś drugie dno.

Abstrahując już od tego, szkoda, że nie zobaczymy tych zawodników z dwóch powodów. Pierwszy, to utrata widowiska, bo chcielibyśmy, aby Złoty Kask rzeczywiście gromadził najlepszych polskich żużlowców. Druga sprawa, to przepustki do eliminacji do cyklu Grand Prix. GKSŻ zdecydowała, że z imprezy w Gdańsku wybierze czterech zawodników do eliminacji mistrzostw świata i trzech do eliminacji mistrzostw Europy. Pawlicki i Drabik mogliby śmiało o nie powalczyć. Takiej szansy sobie jednak nie dadzą.

W sobotę z kolei mecz Polska - Reszta Świata w Rybniku i zakończenie sezonu reprezentacyjnego. Kadra Marka Cieślaka zdecydowanym faworytem, ale chyba nie o to w tym chodzi. Liczy się promocja żużla i miły akcent na koniec sezonu. Prezes Krzysztof Mrozek będzie mógł przy okazji z bliska przyjrzeć się niektórym zawodnikom. Na przykład Troy'owi Batchelorowi. Rywalizacja z gwiazdami typu Zmarzlik, Janowski czy Kołodziej to najlepsza weryfikacji potencjału zawodnika, który być może znajdzie swoje miejsce za rok w drużynie beniaminka PGE Ekstraligi.

Żużel. Finał ZK. Cieślak mówi o olewactwie, eksperci o problemie mentalnym. W co grają Pawlicki i Drabik? (zapowiedź). CZYTAJ WIĘCEJ!

Na zakończenie żużlowego weekendu baraż w Ostrowie. Inna sprawa, że to już tylko formalność. truly.work Stal Gorzów rozbiła przed tygodniem Arged Malesę TŻ Ostrovię i chyba nikt nie wierzy, że w tym pojedynku jeszcze coś może się zmienić. Dla miejscowych fanów prawdziwą gratką będzie zobaczenie na żywo w akcji mistrza świata Bartosza Zmarzlika. Poza wszystkim ciekawe, jak pojedzie Nicolai Klindt, którego kandydaturę działacze z Gorzowa podobno rozważają w kontekście budowy drużyny na przyszły rok. Zresztą inni też będą chcieli się pokazać. W końcu gra toczy się o kontrakty.

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Marian Maślanka. Lwim pazurem: Kasprzak nie jest dla Stali sprawą życia lub śmierci (felieton)

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu ZmarzlikowiTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy zawody o Złoty Kask mają odpowiednio wysoki prestiż?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • MeeR Zgłoś
  Panie redaktorze czy może Pan walczyć ze swoją miernotą dziennikarską czymś bardziej interesującym niż spisywaniem i upublicznieniem przypadkowo usłyszanych plotek? Portal, który Pan
  Czytaj całość
  reprezentuje nazywa się sportowe "FAKTY" - pojmuje Pan ironie sytuacji, gdzie poza usłyszaną plotką, szukaniem drugiego dna nic Pan nie oferuje czytelnikowi? Żużel to sport sezonowy, ale chyba nie brakuje tematów którymi można sie zająć, aby go przybliżyć kibicom. Są ciekawe legendy, wyszukane statystyki i inne. Ale Pan buduje swój wizerunek i doświadczenie zawodowe na popierdułach niewiadomo gdzie podsłuchanych.
  • Kobyłka Zgłoś
   ZK to popierdółka robiona kosztem zawodników. Działacze nie przywiązują do tego żadnej wagi, zawodnicy też. Czas najwyższy zakończyć tą żenadę.
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Temat złotego kasku każdy fan zawodnik oraz prezes wie jakie te zawody mają prestiż ,oraz z czym się wiążą.Owszem różnie to niektórzy odbierają.Jest to problem zawodników co nie
    Czytaj całość
    chcą jechać w tym turnieju ,fanów że tak uważają ,Każdy kto się czuje Polakiem powinien mieć zaszczyt jechać z orłem na plastronie,w reprezentacji.Bronić barw narodowych . Niewolno nikogo zmuszać oraz za to co uczynili zawodników karać, ich wybór świadomy. Przy kolejnych zawodach złotego kasku lub jazda w reprezentacji Trenerzy kadry jacy by nie byli oraz ,,GKSŻ,,powinna te nazwiska omijać, nie powoływać na ,żadne zgrupowania kadry ani turnieje mecze tego typu.Takie jest moje zdanie,Szkoda do tego ponownie wracać .Co się stało już się stało nikt tego nie zmieni.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL