Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mirosław JabłońskiWP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Mirosław Jabłoński

Żużel. Oficjalnie: Mirosław Jabłoński żegna się z Car Gwarant Startem Gniezno!

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Po trzech latach spędzonych w rodzinnym mieście Mirosław Jabłoński opuszcza Car Gwarant Start Gniezno. Doświadczony zawodnik poinformował o tym w niedzielny poranek.

Od czasu reaktywacji żużla w Gnieźnie, czyli 2017 roku, Mirosław Jabłoński był fundamentem drużyny, która miała opierać się na wychowankach. Pierwszy rok działalności Car Gwarant Startu Gniezno zakończył się ogromnym sukcesem, ponieważ drużyna z pierwszej stolicy Polski bezpośrednio awansowała do Nice 1. Ligi Żużlowej. Duży w tym wkład Jabłońskiego, który był trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem ligi.

Zobacz także: Żużel. Mikkel Michelsen: Mogę być jeszcze lepszym żużlowcem

Zobacz także: Żużel. Kolejarz zatrzymuje lidera. Bjarne Pedersen na kolejny rok w Opolu

Po trzech latach spędzonych w rodzinnym mieście Jabłoński poinformował, że odchodzi ze Startu. Na obecną chwilę nie wiadomo, w którym klubie będzie startował. "Wszystko się kiedyś kończy... Mój czas w Starcie Gniezno również... Serdecznie dziękuję Klubowi za współpracę, Sponsorom za ogromną pomoc, a Kibicom za wspaniały doping. Na szczegółowe podziękowania przyjdzie czas, a teraz pora na nowe cele i wyzwania" - przekazał 34-latek. 

Tegoroczny sezon na zapleczu PGE Ekstraligi Mirosław Jabłoński zakończył ze średnią biegopunktową równą 1,800, co dało mu 22. miejsce wśród sklasyfikowanych zawodników.


ZOBACZ WIDEO: Drozd ostro o barażach: Luki, bałagan, regulamin jest za cienki

Czy jesteś zaskoczony/a decyzją Mirosława Jabłońskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (49):

Wszystkie komentarze (49)

Komentarze (49)

×
    Wszystkie komentarze (49)
    PRZEJDŹ NA WP.PL