Najnowsze Wyniki/Kalendarz
indywidualny mistrz świata Bartosz ZmarzlikWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: indywidualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik

Żużel. Ludzie zaskakują go każdego dnia od zdobycia tytułu. Bartosz Zmarzlik: Żaden inny tytuł tego nie dawał

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
Bartosz Zmarzlik cały czas zbiera owoce zdobycia tytułu indywidualnego mistrza świata. W piątek spotkał się w Gorzowie z kibicami, by wspólnie z nimi cieszyć się tym sukcesem, a także rozdać autografy i porobić zdjęcia.

- To bardzo miłe i dociera teraz do mnie, jakie to było ważne dla Polski, Gorzowa i wszystkich ludzi, którzy kibicują, wspierają i dobrze mi życzą, więc podwójne podziękowania dla nich. Przyjemność po mojej stronie, że mogłem to dla nich wszystkich zrobić - mówił jeszcze za kulisami, zanim pojawił się na scenie.

Przez lata Bartosz Zmarzlik zmieniał się na naszych oczach, również pod kątem wystąpień medialnych. Jedno pozostaje jednak niezmienne. - Kiepsko się czuję w takich rolach. Głównym aktorem zdecydowanie wolę być na torze, aczkolwiek takie chwile jak te są bardzo miłe - przyznał indywidualny mistrz świata A.D. 2019. - Warto pocieszyć się wspólnie, więc ten czas musi być wykorzystywany do maksa, a czas na odpoczynek przyjdzie zimą - dodał, zapytany o to, czy nie jest zmęczony tym wszystkim.

Od momentu zdobycia tytułu zawodnik truly.work Stali Gorzów nie przestaje otrzymywać gratulacji i różnego rodzaju upominków. W piątek wręczono mu rower dla dwóch osób. - Z dnia na dzień kibice, sponsorzy, rodzina mnie zaskakują. Bardzo dziękuję wszystkim. Choćby same gratulacje są dla mnie olbrzymim prezentem. Urosła przez to wartość tego wszystkiego i daje to pozytywną energię - powiedział żużlowiec.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

ZOBACZ: Jak Gorzów przywitał mistrza świata.

Przy tego typu okazjach zawsze swoje pięć minut ma też rodzinna miejscowość czempiona. Bartosz jest wychowankiem Stali, urodził się w Szczecinie, ale wychowywał się i na co dzień mieszka w Kinicach niedaleko Barlinka. Fety z tamtejszymi mieszkańcami jeszcze nie było.

- Niestety musiałem odwołać i bardzo przykro mi to mówić, aczkolwiek w czwartek rozchorowałem się zupełnie. W piątek wróciłem do żywych. Myślę, że to przez kumulację tego wszystkiego. Te ostatnie dni psychicznie i fizycznie były naprawdę trudne. Niektórzy nawet nie wiedzą, jak to trudno wytrzymać ten ostatni miesiąc, kiedy się wie, że jedzie się o tytuł - zdradził Zmarzlik.

Takie osiągnięcia często zmieniają nie tylko sportowe życie, ale także to prywatne. Nie inaczej jest w tym przypadku. - Na pewno mnóstwo miłych słów, gratulacji i to jest miłe. Na co dzień się tego nie spotyka aż tak często i aż tak mocno. Żaden inny tytuł tego nie dawał. Czy mistrzostwo Polski juniorów, mistrzostwo świata juniorów, brązowy, srebrny medal. Był oddźwięk, ale myślę, że nie aż taki. Nawet jestem tym troszkę zaskoczony, bo po srebrze w tamtym roku był już fajny odgłos, ale w tym roku jest to fajniejsze, pozytywniejsze. To daje powera na kolejne takie wielkie rzeczy - stwierdził 24-latek.

CZYTAJ TAKŻE: Co ma Zmarzlik, czego nie mają Janowski i Dudek?

Zwycięzca tegorocznego Speedway Grand Prix miał już okazję do kilku wystąpień, nie tylko stricte telewizyjnych. 10 października na kanale "Łączy nas piłka" wyemitowano program, gdzie rozmawiał ze Zbigniewem Bońkiem i Sebastianem Milą. - To nie było moje pierwsze spotkanie z prezesem Bońkiem. To mega równy gość, pozytywny człowiek i świetnie się z nim rozmawia o żużlu, o czymkolwiek. Fajne spotkanie z panem Bońkiem, Sebastianem Milą - podsumował Bartosz Zmarzlik.

Czy Bartosz Zmarzlik przekuje pozytywną energię z obecnych gratulacji w obronienie tytułu za rok?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • Nίghtmare Zgłoś
  a tak jak pszeczytasz bartku ten muj komentaż to ci powiem rze ja starszakowy przedszkolak - muchomorek jestem dumny z ciebie że masz mistszostwo świata i rze jesteś kimś wyjontkowym w
  Czytaj całość
  sporcie czarnym a niebezpiecznym i gratulacje wielkie a możeć nawet wienksze na twe rence składam i pomimo rze ciem piszczałkom nazywam to nie ma w tym złośliwości boć może głosem a wzrostem wielki nie jesteś aleć w tobie wielkie tkwi ... SERCE i MISTRZ!!!
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Wcale się nie dziwię że Bartek zbiera owacje nadal .Jak by nie było mamy tylko trzech mistrzów, Trochę lepiej uśmiechnął się los do tytułów wicemistrzów .Oraz drużynowych
   Czytaj całość
   parowych juniorskich złot to się liczy .Tylko należy dbać o to aby utrzymać taki poziom szkolenia własnej młodzieży nie zagranicznej za naszą kasę bo takich tryumfów oglądać nie będziemy,Jeszcze raz Bartek Gratulacje i powodzenia.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL